Ստորագրվել է հայ-վրացական ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը
Ս.թ. հունվարի 28-ից-29ը Հայաստանի Հանրապետությունում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Միխեիլ Դարչիաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում պատվիրակությունը մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 22-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալը հանդիպում է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ: Վրաստանի ՊՆ պատվիրակությանը ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա համագործակցության մակարդակը ընդլայնելու հնարավորությունները, քննարկվել են նաև բազմակողմ շրջանակներում համագործակցության հեռանկարները: Վրաստանի ՊՆ պատվիրակության այցի ընթացքում կողմերն ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը: Ծրագիրը ներառում է ինչպես կողմերի տարբեր մակարդակների պատվիրակությունների փոխադարձ այցելություններ, այնպես էլ համագործակցություն ու փորձի փոխանակում պաշտպանական քաղաքականության, խաղաղապահության, լեռնային պատրաստության, ռազմական կրթության, ռեսուրսների կառավարման և այլ բնագավառներում:

Armenia-Georgia cooperation plan for 2014 approved
A delegation headed by Mr. Mikheil Darchiashvili, Deputy Minister of Defense of Georgia was visiting Armenia form January 28 to 29 .
During the visit the delegation participated in ceremonies celebrating the 22nd anniversary of the Armenian Armed Forces Formation and was hosted by Defense Minister S. Ohanyan and 1st deputy Minister of Defense D. Tonoyan and. At the meetings parties discussed possibilities to expand the cooperation between the two defense agencies and prospects of cooperation in multilateral format. The sides also approved and signed the cooperation plan for 2014 between the Ministries of Defense of Armenia and Georgia. The program includes a number of different level delegation visits and exchange of experience in defense policy, peacekeeping, mountain training, military education, resource management and in other spheres.