Ստորագրվել է հայ-վրացական ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը
Ս.թ. հունվարի 28-ից-29ը Հայաստանի Հանրապետությունում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Միխեիլ Դարչիաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում պատվիրակությունը մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 22-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալը հանդիպում է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ: Վրաստանի ՊՆ պատվիրակությանը ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա համագործակցության մակարդակը ընդլայնելու հնարավորությունները, քննարկվել են նաև բազմակողմ շրջանակներում համագործակցության հեռանկարները: Վրաստանի ՊՆ պատվիրակության այցի ընթացքում կողմերն ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը: Ծրագիրը ներառում է ինչպես կողմերի տարբեր մակարդակների պատվիրակությունների փոխադարձ այցելություններ, այնպես էլ համագործակցություն ու փորձի փոխանակում պաշտպանական քաղաքականության, խաղաղապահության, լեռնային պատրաստության, ռազմական կրթության, ռեսուրսների կառավարման և այլ բնագավառներում:

Подписана программа армяно-грузинского военного сотрудничества на 2014 год
29 Января, 2014 00:0028-29-го января с.г. в Республике Армения находилась делегация, возлавляемая заместителем министра обороны Грузии Михеилом Дарчиашвили. В ходе визита делегация приняла участие в мероприятиях, посвященных 22-ой годовщине формирования Вооруженных Сил РА.
Заместитель министра обороны Грузии имел встречу с первым заместителем министра обороны РА Давидом Тонояном.
Делегацию МО Грузии принял министр обороны РА Сейран Оганян.
Во время встреч стороны обсудили возможности расширения существующего в настоящее время сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран, а также перспективы взаимодействия двух стран в рамках многостороннего сотрудничества.
В ходе визита делегации МО Грузии стороны подписали программу армяно-грузинского военного сотрудничества на 2014 год.
Программа включает как взаимные визиты делегаций разного уровня, так и сотрудничество и обмен опытом в области оборонной политики, миротворчества, горной подготовки, военного образования, управления ресурсами и других областях.