ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Չինաստան
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պաշտպանության նախարարի հրավերով 2013թ. դեկտեմբերի 21-ին պաշտոնական այցով Պեկին է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպումներ կունենա ՉԺՀ կենտրոնական ռազմական խորհրդի նախագահի տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Սույ Ցիլյանի, ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Չան Վանցյուանի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի հատուկ նշանակության բրիգադ, ռազմական շրջաններ, տարբեր զորամասեր, ինչպես նաև ռազմարդյունաբերության խոշոր ձեռնարկություններ:

Delegation, headed by the Minister of Defence of the Republic of Armenia, left for China
23 December, 2013 00:00On December 21, delegation, headed by the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan, left for Beijing on an official visit upon the invitation of the Minister of National Defence of the People`s Republic of China.
During the visit, ARM Defence Minister will have meetings with the Deputy Chairman of the PRC Central Military Council, General-Colonel Sui Tsilyani, PRC National Defense Minister, Colonel-General Chang Vantsyuani and other senior officials.
The Armenian delegation will also pay a visit to the Special Brigade, military regions, various military units as well as majorDefence Industry companies.