ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է
2 Դեկտեմբերի, 2013 00:00Մեկնարկել է 2013թ. ձմեռային զորակոչը: Այսօր` դեկտեմբերի երկուսին, պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն առաջին նորակոչիկները:
Զորակոչին մասնակցող բոլոր կառույցների համատեղ աշխատանքների շնորհիվ առավել բարձր հիմքերի վրա է դրվել զորակոչային գործընթացի իրականացումը: Զորակոչն առավել օրինական, արդար և թափանցիկ ապահովելու նպատակով, այս տարի առաջին անգամ նորակոչիկների զինծառայության վայրի ընտրությունը կկատարվի վիճակահանության սկզբունքով, ինչը հնարավորություն կընձեռի առավելագույնս կանխել միջնորդավորված միջամտությունները և անօրինական գործողությունները:
ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը, և սեփական ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելը ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական պարտքն է: Անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին` նշանակում է լինել երկրի ու ժողովրդի արժանավոր զավակ: Ուստի կոչ ենք անում ողջ ազգաբնակչությանը սատարել համապետական նշանակության այս միջոցառման իրականացմանը՝ զերծ մնալով զանցանքներից:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2013թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82, 010-52-34-86 հեռախոսահամարներով:

2 Декабря, 2013 00:00Начинается зимний призыв на воинскую службу 2013 года. 2 декабря на обязательную воинскую службу отправятся первые призывники.
Министерство обороны Республики Армения заявляет, что благодаря совместным усилиям всех структур, принимающих участие в призыве, реализация этого процесса осуществляется на высоком уровне. «Для обеспечения более законного, справедливого и прозрачного призыва, в этом году впервые выбор места службы призывников будет осуществляться по принципу жеребьевки. Это даст возможность предупреждения опосредованного вмешательства и незаконных действий.
Служба в Вооруженных силах Армении и обеспечение безопасности своего народа является конституционным долгом каждого гражданина Республики Армения. Беззаветно служить родине – значит быть достойным сыном своей страны и своего народа. Поэтому призываем всю общественность поддержать осуществление этого процесса общенациональной значимости и воздержаться от неправомерных действий.
Процесс пополнения ВС Армении строго контролируется Министерством обороны Республики Армения, руководством Генштаба ВС Армении и правоохранительными органами.
Отметим, что приказом министра обороны Армении под патронатом Общественного совета при МО Республики Армения будет создана комиссия для обсуждения заявлений и жалоб граждан во время зимнего призыва 2013 года. Звонить по номерам 010-52-34-82, 010-52-34-86.