20 Նոյեմբերի, 2013 00:00
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով նոյեմբերի 20-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նիստի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարն երկկողմ հանդիպումներ կունենա ԱՊՀ մասնակից պետությունների իր գործընկերների հետ, որոնց ընթացքում կքննարկվեն ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հիմնահարցեր, ինչպես նաև կամփոփվեն պաշտպանական գերատեսչությունների գործունեության ընթացիկ տարվա արդյունքներն ու կստորագրվեն 2014թ. երկկողմ համագործակցության պլանները:

20 Ноября, 2013 00:00
20 ноября делегация во главе с министром обороны Армении Сейраном Оганяном отбыла в Москву. Армянская делегация примет участие в очередном заседании совета министров обороны стран СНГ.
В рамках заседания Сейран Огнанян проведет двусторонние встречи с коллегами из стран Содружества. В ходе встреч будет обсужден круг вопросов военного и военно-технического сотрудничества, а также будут подведены итоги работы оборонных ведомств за текущий год и подписаны соглашения о планах двустороннего сотрудничества на 2014 г.