Dasaran.am-ը պատրաստվում է ծառայության
18 Նոյեմբերի, 2013 00:00 «Dasaran.am» կրթական ծրագիրը և «Նոր սերնդի դպրոց» հասարակական կազմակերպությունը Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությամբ շուտով կներկայանան նոր նախաձեռնությամբ՝ «Dasaran.am-ը պատրաստվում է ծառայության» խորագրով:
Նախաձեռնության նպատակն է «Dasaran.am» կրթական հարթակի միջոցով դպրոցների աշակերտների շրջանում բարձրացնել ՀՀ զինված ուժերի մասին իրազեկության աստիճանը՝ խթանելով բանակ-հասարակություն կապը դպրոցից սկսած:
Մասնավորապես, նախատեսվում է «Dasaran.am»-ի կայքում բացել զինված ուժերին վերաբերող պաշտոնական էջ, որտեղ կշոշափվեն բանակի առօրյա անցուդարձի մասին աշակերտներին հետաքրքրող բազմաբնույթ հարցեր։ Նորարակական մեթոդով կուսուցանվի «Նախնական զինվորական պատրաստություն» առարկան, աշակերտները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Ազգային հերոսներին և ռազմական պատմությանն առնչվող թեմաներին, տեղեկանալ ՀՀ ռազմական ուսումնական հաստատությունների մասին, առաջարկվող զինվորական մասնագիտություններին և ընդունելության կարգին, իրազեկվել զինված ուժերում մարդու իրավունքներին:
Նախաձեռնությունը հնարավորություն կտա նորարարական և ստեղծագործական լուծումներով շոշափելի ներդրում ունենալ Հայաստանի Հանրապետության աշակերտների շրջանում ռազմական և հայրենասիրական դաստիարակության խթանման գործում:

Dasaran.am social networking site is preparing for service
18 November, 2013 00:00The educational program ``Dasaran.am`` and the ``School of the New Generation`` (NGO) in collaboration with the ARM Ministry of Defence, soon will present a new initiative- ``Dasaran.am social networking site is preparing for service``.
This initiative aims to raise the awareness of the Armenian Armed Forces through ``Dasaran.am`` educational platform amongst school students, thus stimulating the civil-military relations amongst youngsters from the school age.
In particular, the plan is to open the official page of the Armenian Armed Forces in the ``www.dasaran.am`` website, where issues of everyday life in the armed forces will be introduced for students. The ``pre-commission training`` subject will be taught to students in an innovative manner enabling students to learn various topics relating to national heroes and national military history, become informed about the Armenian military educational institutions, military professions and admission procedures and learn about human rights promotion in the armed forces.
This initiative will be a significant opportunity to contribute to the promotion of the military and patriotic education amongst the students of the Republic of Armenia, with innovative and creative solutions.