Բարձր գնահատական հայ-իտալական համագործակցությանը
15 Նոյեմբերի, 2013 00:00Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ ընդունել է Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, պարոն Բրունո Սկապինիին:
Հանդիպման ընթացքում Ս.Օհանյանը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում իրականացվող համագործակցությունը, մասնավորապես` կադրերի պատրաստման բնագավառում: Կողմերը կարևորել են նաև մոտ ապագայում ՀՀ ԶՈւ մասնակցության հնարավորությունը Լիբանանում ՄԱԿ-ի ՅՈՒՆԻՖԻԼ խաղաղապահ առաքելությանը:
Դեսպան Սկապինին ևս կարևորել է հայ-իտալական համագործակցությունը` հաստատելով ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ ավելի սերտ համագործակցություն զարգացնելու իտալական կողմի պատրաստակամությունը: Դեսպանը հավաստիացրել է, որ այսուհետ ևս կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը:

Высокая оценка армяно-итальянскому сотрудничеству
15 Ноября, 2013 00:0015 ноября министр обороны РА Сейран Оганян принял чрезвычайного и полномочного посла Итальянской Республики Бруно Скапини в связи с завершением его миссии.
В ходе встречи С.Оганян высоко оценил сотрудничество между двумя странами в оборонной сфере, в частности, в сфере подготовки кадров. Стороны отметили важность возможного участия ВС РА в ближайшем будущем в миротворческой миссии ООН ЮНИФИЛ в Ливане.
Посол Скапини тоже подчеркнул важность армяно-итальянского сотрудничества, подтверждая готовность итальянской стороны развить более тесное сотрудничество с Министерством обороны РА. Посол заверил, что и после этого он продолжит оставаться другом Армении и армянского народа.