Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ազատամարտիկների խորհրդի ներկայացուցիչներին
8 Նոյեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ձևավորված ազատամարտիկների բարձրացրած հարցերով զբաղվող գերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավար, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ազատամարտիկների խորհրդի ներկայացուցիչներ Տիգրան Հարությունյանին, Հովիկ Վարդումյանին և Կոլյա Քոչարյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ազատամարտիկների կողմից բարձրացված մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է եղել պահեստազորի գնդապետ Վ. Ավետիսյանի ձերբակալմանը, ազատամարտիկների կարգավիճակին և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող հարցերին:
Դ.Տոնոյանը մեկ անգամ ևս հավաստիացրել է, որ ազատամարտիկներին հուզող հարցերը գտնվում են պաշտպանության նախարարության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում և նրանց բարձրացրած խնդիրներին լուծում տալու նպատակով պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է պլանավորված աշխատանքները:

Д.Тоноян принял представителей Совета воинов-освободителей
8 Ноября, 2013 00:00Руководитель созданной по указу министра обороны Армении рабочей группы по вопросам воинов-освободителей, первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян 7 ноября принял представителей Совета воинов-освободителей Тиграна Арутюняна, Овика Вардумяна и Колю Кочаряна.
В ходе встречи обсуждался ряд озвученных воинами-освободителями вопросов. Стороны коснулись ареста полковника запаса Володи Аветисяна, статуса и социальных проблем воинов-освободителей.
Давид Тоноян еще раз заверил, что все вопросы, волнующие воинов-освободителей, находятся в центре внимания руководства министерства обороны, и запланированные работы в этом направлении продолжаются.