Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ազատամարտիկների խորհրդի ներկայացուցիչներին
8 Նոյեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ձևավորված ազատամարտիկների բարձրացրած հարցերով զբաղվող գերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավար, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ազատամարտիկների խորհրդի ներկայացուցիչներ Տիգրան Հարությունյանին, Հովիկ Վարդումյանին և Կոլյա Քոչարյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ազատամարտիկների կողմից բարձրացված մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է եղել պահեստազորի գնդապետ Վ. Ավետիսյանի ձերբակալմանը, ազատամարտիկների կարգավիճակին և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող հարցերին:
Դ.Տոնոյանը մեկ անգամ ևս հավաստիացրել է, որ ազատամարտիկներին հուզող հարցերը գտնվում են պաշտպանության նախարարության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում և նրանց բարձրացրած խնդիրներին լուծում տալու նպատակով պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է պլանավորված աշխատանքները:

Davit Tonoyan hosted representatives of the Council of Freedom Fighters
8 November, 2013 00:00On November 8, Davit Tonoyan, First Deputy Defense Minister of the Republic of Armenia andHead of the Departmental Working Group established by the decree of the Minister of Defense of the Republic of Armenia to deal with issues raised by freedom fighters, hosted Tigran Harutyunyan, Hovik Vardumyan and Kolya Kocharyan, representatives of the Council of Freedom Fighters.
In the course of the meeting several issues brought up by freedom fighters were discusses, including the arrest of the reserve colonel Volodya Avetisyan and the status andsocial welfare problems of freedom fighters.
First Deputy Defence Minister Davit Tonoyan once again reassured that concerns raised by freedom fighters arein the focus of military leadership`s attention, and the Ministry of Defence will carry on with planned activities to give solutions to freedom fighters` problems.