ՀՀ ԶՈւ տեսչական խումբը հայտարարված վայրերի տեսչություններ է անցկացնում Թուրքիայի տարածքում
6 Նոյեմբերի, 2013 00:002013թ. նոյեմբերի 5-ից 12-ը Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) մասին պայմանագրի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի տեսչական խմբի կողմից Թուրքիայի Հանրապետության տարածքում անցկացվում են հայտարարված վայրերի տեսչություններ:
Մեկ այցի ընթացքում կիրականացվեն երկու տեսչություններ` համաձայն ԵՍԶՈՒ պայմանագրի «Տեսչություններ» արձանագրության 17 կետի:
Տեսչության առարկաներն են (հսկողության օբյեկտներ)` Թուրքիայի Հանրապետության ԶՈՒ 3-րդ դաշտային բանակի 9-րդ բանակային կորպուսի Արդահանում և Սարիղամիշում տեղակայված բրիգադները:
Տեսչության ընթացքում կստուգվեն պայմանագրով սահմանափակվող տեխնիկայի և սպառազինության (մարտական տանկեր, մարտական զրահապատ մեքենաներ, հրետանի) քանակը և դրանց առկայությունը հսկողության օբյեկտներում:

ARM MoD inspection group`s inspections of declared sites in the territory of Turkey
6 November, 2013 00:00From November 5 to 12 within the framework of the Treaty on Conventional Armed Forces in Europe (CFE), the inspection group of the Armenian Armed Forces is carrying out inspections of declared sites within the territory of the Republic of Turkey.
Two inspections will be carried out during a single visit in accordance with Article 17 of the ``Inspections`` Protocol of the CFE Treaty.
Inspection objects (objects of verification) are brigades of the 9th Army Corps of the 3rd Field Army of the Turkish Armed Forces, stationed in Ardahan and Sarighamish.
During the inspections the quantity and presence of equipment and arms limited by the treaty (battle tanks, armored combat vehicles and artillery) will be checked in the objects of verification.