4 Նոյեմբերի, 2013 00:00
2013թ. նոյեմբերի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թ.Շարմանաշվիլիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Պ.Դևդարիանիին` վերջինիս ՀՀ-ում հավատարմագրման առիթով:
Այնուհետև ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչությունում կայացավ վարչության պետ Լ.Այվազյանի հանդիպումը նորանշանակ ռազմական կցորդի հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին հայ-վրացական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվեցին համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները:

4 Ноября, 2013 00:004-го ноября министр обороны РА Сейран Оганян принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Республике Армения Т.Шарманишвили и военного атташе посольства, полковника П.Девдариани по случаю аккредитации последнего в РА.
Затем в Управлении оборонной политики состоялась встреча начальника управления Л.Айвазяна с новоназначенным военным атташе.
Во время встреч были обсуждены вопросы армяно-грузинского военного сотрудничества, а также намечены пути дальнейшего развития сотрудничества.