28 Հոկտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը մասնակցեցին «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի օժանդակությամբ կահավորված երկու լսարանների բացման արարողությանը:
Ծրագիրն իրականացվել է ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև երկկողմ համագործակցության 2013թ. ծրագրի շրջանակում:
«Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տարածքում շրջայցից հետո կայացած հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը դեսպան Սորոկինին շնորհակալություն հայտնեց իրականացվող օժանդակության համար: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց մարդասիրական ականազերծման ոլորտում ԵԱՀԿ մանդատի շրջանակում համագործակցությունը շարունակելու վերաբերյալ:

28 Октября, 2013 00:0028-го октября 1-ый замминистра обороны Давид Тоноян и руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин приняли участие на церемонии открытия двух аудиторий в “Центре гуманитарного разминирования и экспертизы” ГНКО, которые оснащены при содействии Ереванского офиса ОБСЕ.
Программа осуществлена в рамках программы двустороннего сотрудничества на 2013г. между МО РА и Ереванским офисом ОБСЕ.
После обхода территории “Центра гуманитарного разминирования и экспертизы” ГНКО сотоялась встреча, во время которой 1-ый замминистра поблагодарил посла Сорокина за оказанное содействие. Была достигнута договоренность о продолжении сотрудничества в сфере гуманитарного разминирования в рамках мандата ОБСЕ.