Գիտաժողով` նվիրված երիտասարդության դաստիարակության խնդիրներին
25 Հոկտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 25-ին «Դինամո» մարզահամալիրում տեղի ունեցավ գիտաժողով «Անչափահասների շրջանում արատավոր երևույթների և փողոցային բարքերի դեմ պայքարի կարևորությունը օրինակելի զինվոր և քաղաքացի պատրաստելու գործում» թեմայով:
Գիտաժողովին զեկույցներով հանդես եկան պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչները, զինղեկներ, մարզական ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներ: Վերջիններս իրենց ելույթներում ներկայացրեցին այն աշխատանքները, որ կատարում են մատաղ սերդի բարոյահոգեբանական դաստիարակության ուղղությամբ: Մասնավորապես, մարզական ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները կարևորեցին ֆիզիկական պատրաստության դերը երիտասարդության դաստիարակության գործում` նշելով, որ պատանիներին տալով ֆիզիկական պատրաստության որակներ, նրանց զերծ են պահում արատավոր շատ երևույթներից` Հայոց բանակի համար պատրաստելով ֆիզիկապես և հոգեպես ամուր զինվորներ: Ելույթ ունեցողները շեշտեցին նաև համակարգված և հետևողական համագործակցությունը, երիտասարդության հայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Գիտաժողովը կազմակերպվել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, Զարգացման ծրագրերի հայկական կենտրոնի և «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպության աջակցությամբ:

Научная конференция, посвященная проблемам воспитания молодежи
25 Октября, 2013 00:0025-го октября в спортивном комплексе “Динамо” состоялась научная конференция на тему “Значимость борьбы против порочных явлений и уличных нравов среди несовершеннолетних в деле подготовки примерного солдата и гражданина”.
На конференции с докладами выступили представители Министерства обороны, полиции, мэрии Еревана, спортивных федераций, военруки. В своих выступлениях они представили проделанные работы в направлении морально-психологического воспитания подрастающего поколения. В частности, представители спортивных федераций отметили важность физической подготовки в деле воспитания молодежи, сказав, что занимаясь физической подготовкой, юноши избегают от многих порочных явлений, и готовятся физически и морально сильные солдаты для Армянской армии. Выступающие подчеркнули также координированное и последовательное сотрудничество в деле патриотического воспитания молодежи.
Конференция была организована Министерством обороны, полицией, Армянским центром программ развития и спортивно-общественной организацией “Динамо”.