Գիտաժողով` նվիրված երիտասարդության դաստիարակության խնդիրներին
25 Հոկտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 25-ին «Դինամո» մարզահամալիրում տեղի ունեցավ գիտաժողով «Անչափահասների շրջանում արատավոր երևույթների և փողոցային բարքերի դեմ պայքարի կարևորությունը օրինակելի զինվոր և քաղաքացի պատրաստելու գործում» թեմայով:
Գիտաժողովին զեկույցներով հանդես եկան պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչները, զինղեկներ, մարզական ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներ: Վերջիններս իրենց ելույթներում ներկայացրեցին այն աշխատանքները, որ կատարում են մատաղ սերդի բարոյահոգեբանական դաստիարակության ուղղությամբ: Մասնավորապես, մարզական ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները կարևորեցին ֆիզիկական պատրաստության դերը երիտասարդության դաստիարակության գործում` նշելով, որ պատանիներին տալով ֆիզիկական պատրաստության որակներ, նրանց զերծ են պահում արատավոր շատ երևույթներից` Հայոց բանակի համար պատրաստելով ֆիզիկապես և հոգեպես ամուր զինվորներ: Ելույթ ունեցողները շեշտեցին նաև համակարգված և հետևողական համագործակցությունը, երիտասարդության հայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Գիտաժողովը կազմակերպվել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, Զարգացման ծրագրերի հայկական կենտրոնի և «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպության աջակցությամբ:

Conference dedicated to the issues of youth education
25 October, 2013 00:00On October 25, conference was held at ``Dynamo`` Sports Complex, entitled ``The importance of the struggle against juvenile delinquency and street manners amongst the minors in upbringing an exemplary soldier and a citizen``.
During the conference, reports were made by the representatives from the Ministry of Defence, the police and the city hall as well as military educators and representatives from sports federations. In their reports, the representatives from various fields presented the work that is carried out for the moral and psychological upbringing of the younger generation. In particular, representatives from the sports federations stressed the importance of physical readiness in education of young people, noting that the qualities of physical readiness exempts them from a number of delinquencies, at the same time, preparing physically and mentally strong soldiers.The speakers also emphasized the importance of a coordinated and consistent cooperation between the agencies in youth patriotic education.
The conference was organized with the support of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, Police, Armenian Centre of Development Programs and ``Dynamo`` sports and non-governmental organization (NGO).