11 Հոկտեմբերի, 2013 00:00Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների զինված ուժերի համատեղ օպերատիվ և մարտական պատրաստության 2013 թվականի պլանի համաձայն այսօր` հոկտեմբերի 11-ին, Չեբարկուլում /Ռուսաստանի Դաշնություն/ ընթանում է «Անխախտ եղբայրություն-2013» պայմանական անվանմամբ երկրորդ համատեղ խաղաղապահ զորավարժության եզրափակիչ փուլը` Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի և Տաջիկստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումների մասնակցությամբ:
Զորավարժությանը մասնակցում է ՀՀ զինված ուժերի 45 հոգանոց խաղաղապահ ստորաբաժանումը: Նշված զորավարժության եզրափակիչ փուլին մասնակցելու նպատակով Չեբարկուլ է մեկնել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Լևոն Մնացականյանի գլխավորած պատվիրակությունը:

11 October, 2013 00:00According to the 2013 Collective Security Treaty Organisation (CSTO) member states` Armed Forces joint operational and combat readiness action plan, on 11 October the final stage of the second joint peacekeeping military exercise codenamed “Endurable brotherhood-2013” took place in Cherbakul, Russian Federation in joint cooperation between military units of the Armed Forces of Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, the Russian Federation and Uzbekistan.
A peacekeeping unit consisting of 45 soldiers of the Armed Forces of Armenia participated in the military exercise. A delegation led by First Deputy Minister of Defence of RA David Tonoyan and Deputy Chief of General Staff of the Armed Forces of Armenia, Major-General Levon Mnatsakanyan also left for Cherbakul in order to participate in the final stage of the military exercise.