Ռուս ականավոր գրողը պարգևատրվել է «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով
4 Հոկտեմբերի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով «Մարշալ Բաղրամյան» մեդալով պարգևատրվել է ռուս ականավոր գրող Դանիիլ Ալեքսանդրի Գրանինը:
Դ.Գրանինի կյանքն ու ստեղծագործական գործունեությունը հայրենասիրության, քաղաքացիական պատասխանատվության, մտավոր լարված փնտրումների օրինակ է: Մեծ Հայրենական պատերազմի սկզբին երիտասարդ ինժեներ-էլեկտրոմեխանիկը կամավոր մեկնեց ռազմաճակատ, պատերազմն ավարտեց որպես ծանր տանկերի վաշտի հրամանատար` բանակի գեներալ Հովհաննես Բաղրամյանի հրամանատարության ներքո գործող խմբավորման կազմում: Նրա «Փնտրողները», «Մեր կոմբատը», «Գնում եմ ամպրոպի վրա», «Նկարը», «Զուբր» վեպերը հայտնի են դարձել ոչ միայն գրական աշխարհում, իսկ վերջին տարիներին նա գրում է ինքնակենսագրական գրքեր («Իմ լեյտենանտ» վեպն արժանացել է «Մեծ գիրք» ռուսական ազգային գրական մրցանակի):

Prominent Russian writer has been awarded the ``Marshall Baghramyan`` Medal
4 October, 2013 00:00By the order of the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan, Prominent Russian writer Daniil A. Granin has been awarded with ``Marshall Baghramyan`` Medal.
D. Granin`s life and his creative work is a fine example of patriotism, civic responsibility and search of intellectual vigour. At the beginning of the Great Patriotic War, the young engineer voluntarily went to the front and at the end of the war, he was the commander of heavy tanks company within the group, under the command of the Army General Hovhannes Baghramyan. A number of his papers have become popular not only in the literary world, including ``Seekers", ``Our Combat``, ``I am going to Storm``, ``The Picture``, ``Zubr``. In recent years, he has been writing autobiographical books, (``My Lieutenant`` won the ``Big Book`` Russian national literary Prize).