19 Սեպտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Ավեսին և Հարավային Կովկասում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ստիվ Ֆիլիփսին` վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում պարոն դեսպանը ներկայացրեց Հարավային Կովկասում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ ռազմական կցորդ փոխգնդապետ Նիկ Ուիկլիսին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր գնահատեց փոխգնդապետ Ստիվ Ֆիլիփսի` պաշտպանության ոլորտում հայ-բրիտանական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ներդրումը, ինչպես նաև շնորհավորեց նորանշանակ ռազմական կցորդին` մաղթելով հաջողություններ նոր պաշտոնում:

19 Сентября, 2013 00:0019-го сентября министр обороны РА Сейран Оганян принял чрезяычайного и полномочного посла Обединенного королевства Великобритании и Северной Ирландии Джонатана Авеса и военного атташе Обединенного королевства Великобритании и Северной Ирландии на южном Кавказе подполковника Стива Филипса в связи с завершением миссии последнего.
Во время встречи посол представил новоназначенного военного атташе Об’единенного королевства Великобритании и Северной Ирландии на Южном Кавказе подполковника Ника Уиклиса.
Министр обороны высоко оценил вклад подполковника Стива Филипса в деле развития армяно-британского сотрудничества в сфере обороны, а также поздравил новоназначенного военного атташе, пожелав успоехов на новой должности.