Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր Հասարակական խորհրդի նիստը
14 Սեպտեմբերի, 2013 00:00Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր Հասարակական խորհրդի նիստը, որը վարում էր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նիստին մասնակցում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալները, բարձրաստիճան զինվորականներ, վարչությունների պետեր։
Նիստի ընթացքում ամփոփվեցին անցած մեկ տարվա ընթացքում Հասարակական խորհրդի գործունեության, ինչպես նաև Հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ստեղծված 2013թ. գարնանային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողովի իրականացրած աշխատանքների արդյունքները։
Ամփոփելով նիստը` ՀՀ պաշտպանության նախարարն իր խոսքում կարևորեց Հասարակական խորհրդի կատարած աշխատանքները, ինչպես նաև զորակոչային հանձնաժողովի գործունեությունը։

Состоялось заседание Общественного совета при министре обороны Армении
14 Сентября, 2013 00:0014 сентября в административном коомплексе МО РА состоялось первое заседание Общественного совета при министре обороны РА, которое провел министр обороны РА Сейран Оганян.
В нем приняли участие заместители министра обороны, высокопоставленные военные, начальники управлений министерства.
В ходе заседания были подведены итоги деятельности Совета за год, а также работы комиссии, которая была создана приказом министра обороны, по обсуждению заявлений и жалоб граждан во время весеннего воинского призыва 2013 г. Комиссия
Обобщая заседание министр отметил важность работ Общественного совета, а также деятельность призывной комиссии.