Քննարկվել են ռազմակրթական ոլորտում համագործակցության հեռանկարները
9 Սեպտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 7-ից 10-ը ՀՀ-ում է գտնվում ՉԺՀ-ի ազգային ազատագրական բանակի հրամանատարական ինստիտուտի ռեկտորի տեղակալ, գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությունը:
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ՊՆ կադրերի և ռազմական կրթության վարչության պետ, Մհեր Շիրինյանի, ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ, Լևոն Այվազյանի և ՉԺՀ-ի ազգային ազատագրական բանակի հրամանատարական ինստիտուտի ռեկտորի տեղակալ, գեներալ-մայոր Գո Յանդունի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ռազմական կրթության ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության արդի խնդիրները և զարգացման հեռանկարները:
Նույն օրը գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Կողմերը պայմանավորվածություններ ձեռք բերեցին ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջ:
Այցի շրջանակներում գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է նաև ՉԺՀ ռազմական ուսումնական հաստատություններն ավարտած ՀՀ զինծառայողներին:

Обсуждены перспективы сотрудничества в военно-образовательной сфере
9 Сентября, 2013 00:00С 7 по 10 сентября в Армении находится делегация во главе с заместителем ректора Командирского института Народно-освободительной армии КНР, генерал-майором Го Яндуном.
9 сентября в административном комплексе МО РА состоялась встреча между начальником Управления по кадрам и военного образования МО РА Мгером Шириняном, начальником Управления по оборонной политике Левоном Айвазяном и заместителем ректора Командирского института Народно-освободительной армии КНР, генерал-майором Го Яндуном.
В ходе встречи были обсуждены нынешние вопросы сотрудничества в военно-бразовательной сфере, представляющие взаимный интерес и перспективы развития.
В тот же день делегацию во главе с генерал-майором Го Яндуном принял 1-ый замминистра обороны РА Давид Тоноян. Была достигнута договоренность о расширении сотрудничества в сфере военного образования.
В рамках визита делегация во главе с Го Яндуном встретилась также с военнослужащими РА, которые окончили военные учебные заведения КНР.