Քննարկվել են ռազմակրթական ոլորտում համագործակցության հեռանկարները
9 Սեպտեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 7-ից 10-ը ՀՀ-ում է գտնվում ՉԺՀ-ի ազգային ազատագրական բանակի հրամանատարական ինստիտուտի ռեկտորի տեղակալ, գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությունը:
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ՊՆ կադրերի և ռազմական կրթության վարչության պետ, Մհեր Շիրինյանի, ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ, Լևոն Այվազյանի և ՉԺՀ-ի ազգային ազատագրական բանակի հրամանատարական ինստիտուտի ռեկտորի տեղակալ, գեներալ-մայոր Գո Յանդունի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ռազմական կրթության ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության արդի խնդիրները և զարգացման հեռանկարները:
Նույն օրը գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Կողմերը պայմանավորվածություններ ձեռք բերեցին ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջ:
Այցի շրջանակներում գեներալ-մայոր Գո Յանդունի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է նաև ՉԺՀ ռազմական ուսումնական հաստատություններն ավարտած ՀՀ զինծառայողներին:

Prospects of co-operation in the military education sector
9 September, 2013 00:00From 7 to 10 September a delegation lead by vice-rector of the Command Institute of the Peopl`s Liberation Army of the People`s Republic of China, Major General Go Yandun is paying 0an official visit to the Republic of Armenia.
On 9 September a meeting between the Head of ARM MoD Personnel and Military Education Department, Mher Shirinyan, Head of ARM MoD Defence Policy Department, Levon Ayvazyan and vice-rector of the Command Institute of the People’s Liberation Army of PRC, Major General Go Yandun was held at the administrative building of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
During the meeting the parties discussed current issues, as well as development prospects for a mutually beneficial co-operation in the field of military education.
The same day Major General Go Yandun`s delegation was received by First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan.
The parties reached agreements on expanding collaboration in military education domain.
In the context of the visit the Delegation also met with Armenian AF servicemen who graduated from military educational establishments of the People`s Republic of China.