15 Օգոստոսի, 2013 00:00Օգոստոսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հերթական անգամ հանդիպել է ԿԽՄԿ պատվիրակ Դրագանա Ռանկովիչին:
Դ.Ռանկովիչը տեղեկացրել է, որ ստացված տեղեկության համաձայն` Բաքվի ԿԽՄԿ գրասենյակը վստահ է, որ շուտով հայտնի կդառնա Հակոբ Ինջիղուլյանի հետ նրանց հանդիպման ժամկետը:
Շնորհակալություն հայտնելով տեղեկատվության համար՝ Դ.Տոնոյանը իր հերթին ԿԽՄԿ պատվիրակին հայտնել է, որ ՀՀ–ում գտնվող ադրբեջանցի զինծառայող Ֆիրուզ Ֆարաջևը փոխել է իր մտադրությունը և ցանկություն հայտնել վերադառնալ Ադրբեջան: Ֆարաջևը նաև շուտափույթ հանդիպում է խնդրել ՀՀ-ում միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հրավիրել է անկողմնակալ կազմակերպություններին, մասնավորապես` ԿԽՄԿ-ին, հանդիպել Ֆարաջևին:

15 August, 2013 00:00On 15th of August First Deputy Minister of Defence of Armenia Mr. Davit Tonoyan held a regular meeting with the International Committee of the Red Cross delegate in Armenia Ms.Dragana Rankovich.
Ms.Rankovich informed that according to the information from the ICRC office in Baku “they are confident that they will soon get the date of the visit with Hakob Injighulyan”.
On his part D.Tonoyan informed the ICRC delegate that FiruzFaragev, the Azerbaijani serviceman who is kept in Armenia has changed his intention and expressed a wish to return back to Azerbaijan. He also requested meetings with representatives of international humanitarian organizations in Armenia.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia urgesimpartial humanitarian organizations, the ICRC in particular to meet with Farajev.