9 Օգոստոսի, 2013 00:00
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի պատվիրակ տիկին Դրագանա Ռանկովիչին և քննարկել օգոստոսի 8-ին տարածքում չկողմնորոշվելու հետևանքով ադրբեջանական ուժերի պահպանության տարածք անցած Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանին առնչվող հարցերը:
Հնարավոր շահարկումները և ապատեղեկատվությունը բացառելու նպատակով՝ Դավիթ Տոնոյանը պաշտոնապես դիմել է ԿԽՄԿ-ին, որպեսզի հավաստիացնեն Հ. Ինջիղուլյանին, որ տեղի ունեցած դեպքն իրավական հետևանքներ չի առաջացնի նրա համար, ինչպես նաև ադրբեջանական կողմի պատրաստակամության դեպքում ԿԽՄԿ ուժերով կազմակերպել և ապահովել ՀՀ քաղաքացու անվտանգ և շուտափույթ վերադարձը Հայաստան:

9 Августа, 2013 00:00
9-го августа 1-ый замминистра обороны РА Давид Тоноян принял делегата Международного комитета Красного Креста Драгану Ранкович и обсудил вопросы, касающиеся Акопа Инджигуляна, который 8-го августа несоориентировавшись попал на подконтрольную азербайджанских сил территорию.
С целью исключения возможных провокаций и дезинформации, Д.Тоноян официально обратился к МККК, чтобы заверили А.Инджигуляну, что данный инцидент не повлечет юридических последствий для него, а также в случае готовности азербайджанской стороны силами МККК организовать и обеспечить безопасное и скорейшее возвращение гражданина РА в Армению.