Ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր
31 Հուլիսի, 2013 00:00Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՀՀ-ի և ՉԺՀ-ի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր` կրթության ոլորտում համագործակցության հարցերի վերաբերյալ:
Տվյալ փաստաթուղթը հնարավորություն կընձեռի 2013-2014թթ. ուսումնական տարում կազմակերպել ՉԺՀ զինծառայողների ուսուցումը ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում:
Հուշագիրը ստորագրվել է ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչության պետ Լ.Այվազյանի և ՀՀ-ում ՉԺՀ-ի դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, ավագ գնդապետ Ու.Ցզինցուի կողմից:

Memorandum of Understanding
31 July, 2013 00:00On 31 July the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the Ministry of Dense of the People`s Republic of China signed a Memorandum of Understanding on collaboration in the field of education.
The document will facilitate organization of training for service members of the People`s Republic of China in higher educational institutions of the Republic of Armenia for the academic year 2013-2014.
The Memorandum was co-signed by the Head of the Department of Defense Policy of the Ministry of Defense, RA, Mr. L.Ayvazyan and the Military and Air Force Attaché to the Embassy of the People`s Republic of China in the Republic of Armenia, Senior Colonel Wu Jingqi.