Հայաստանում է ՌԴ ԶՈՒ պատվիրակությունը
15 Փետրվարի, 2013 00:002013թ. փետրվարի 14-ից 15-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվում Ռուսաստանի Դաշնության Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Վ.Գերասիմովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ս.թ. փետրվարի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացավ ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբների պետերի հանդիպումը:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվեցին տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր, ինչպես նաև ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության օրակարգի խնդիրներ, այդ թվում` միացյալ ուժերի ու միջոցների կիրառումը պլանավորող մի շարք հարցեր:
Նույն օրը գեներալ-գնդապետ Վ.Գերասիմովին ընդունեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը:
Այցի շրջանակներում ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

Делгация ВС РФ в Армении
15 Февраля, 2013 00:00В период с 14 по 15 февраля 2013 года состоялся рабочий визит делегации, возглавляемой Начальником Генерального штаба Вооруженных Сил – первым заместителем Министра обороны Российской Федерации генерал-полковником В.Герасимовым в Республику Армения.
В ходе состоявшихся 15 февраля с.г. в Министерстве обороны Республики Армения переговоров между начальниками Генеральных штабов ВС РА и ВС РФ были обсуждены проблемы международной и региональной безопасности, а также актуальные вопросы повестки дня двустороннего военного и военно-технического сотрудничества, рассмотрен круг вопросов, связанных с планированием применения объединенных сил и средств.