Հայաստանում է ՌԴ ԶՈՒ պատվիրակությունը
15 Փետրվարի, 2013 00:002013թ. փետրվարի 14-ից 15-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվում Ռուսաստանի Դաշնության Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Վ.Գերասիմովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ս.թ. փետրվարի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացավ ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբների պետերի հանդիպումը:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվեցին տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր, ինչպես նաև ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության օրակարգի խնդիրներ, այդ թվում` միացյալ ուժերի ու միջոցների կիրառումը պլանավորող մի շարք հարցեր:
Նույն օրը գեներալ-գնդապետ Վ.Գերասիմովին ընդունեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը:
Այցի շրջանակներում ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

RF AF Delegation in Armenia
15 February, 2013 00:00From February 14 -15, 2013 Armenia hosted the delegation led by the First Deputy State Defense Minister, General Staff Head of the Russian Federation’s Armed Forces V. Gerasimov.
The meeting of the heads of departments of RF and RA took place in the ARM Ministry of Defense on February 15th. Questions concerning regional and international security, as well as military and military technological cooperation issues and the planning of the usage of united forces and means were discussed during the Armenian-Russian bilateral negotiations.
The same day General-Colonel V. Gerasimov was admitted by RA Defense Minister S. Ohanyan.
In the framework of the visit the delegation led by the head of the Russian Federation’s General Staff will attend the 102nd Russian military base located in the RA.