17 Հունվարի, 2013 00:00Ս.թ. հունվարի 16-ից 17-ը աշխատանքային այցով Բելգիայի Թագավորության մայրաքաղաք Բրյուսելում է գտնվում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Լյովա Մնացականյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում անցկացվող` Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի ու գործընկեր երկրների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի մակարդակով ռազմական կոմիտեի նիստին մասնակցելու նպատակով:
Նիստի օրակարգի համաձայն անց են կացվում հանդիպումներ Աֆղանստանում և Կոսովոյում իրականացվող խաղաղության աջակցության գործողություններին մասնակցող պետությունների, ինչպես նաև Եվրանտլանտան գործընկերության խորհրդի անդամ երկրների ձևաչափերով: Պատվիրակությունը Երևան է վերադառնալու հունվարի 18-ին:

17 Января, 2013 00:00
С 16-го по 17-е января с.г. с рабочим визитом в столице Королевства Бельгия - Брюсселе находится делегация, возглавляемая заместителем Начальника Главного Штаба Вооруженных Сил РА, генерал-майором Левой Мнацаканяном с целью участия в заседании военного комитета на уровне начальников главного штаба вооруженных сил государств-членов и партнеров Североатлантического альянса, которое проводится в штаб-квартире НАТО.
Согласно повестке дня заседания, проводятся встречи в формате государств-участников операций по поддержанию мира, проводимых в Афганистане и Косово, а также государств-членов Совета евроатлантического партнерства. Делегация возвратится в Ереван 18-го января.