17 Հունվարի, 2013 00:00Ս.թ. հունվարի 16-ից 17-ը աշխատանքային այցով Բելգիայի Թագավորության մայրաքաղաք Բրյուսելում է գտնվում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Լյովա Մնացականյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում անցկացվող` Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի ու գործընկեր երկրների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի մակարդակով ռազմական կոմիտեի նիստին մասնակցելու նպատակով:
Նիստի օրակարգի համաձայն անց են կացվում հանդիպումներ Աֆղանստանում և Կոսովոյում իրականացվող խաղաղության աջակցության գործողություններին մասնակցող պետությունների, ինչպես նաև Եվրանտլանտան գործընկերության խորհրդի անդամ երկրների ձևաչափերով: Պատվիրակությունը Երևան է վերադառնալու հունվարի 18-ին:

17 January, 2013 00:00
On January 16 to 17, the delegation led by Major-General Lyova Mnatsakanyan, Deputy Chief of General Staff of theArmed Forces of Armenia,was on a working visit in Brussels to participate in the session of NATO and Partners’ Chiefs of Defense meeting at NATO headquarters for the first Military Committee in Chiefs of Defense format of 2013.
In accordance with the agenda several meetings were held between countries participating in the ongoing peace support operations in Afghanistan and Kosovo, as well as within the format of the Euro-Atlantic partnershipEAPC council. Delegation returned to Yerevan on January 18.