Ստորագրվել է 2013թ. հայ-հունական ռազմական համագործակցության ծրագիրը
14 Հունվարի, 2013 00:00Հունվարի 14-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում է այցելել Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության դիրեկտորատի ղեկավար, բրիգադի գեներալ Եվանգելոս Կոնստասի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանի և ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լ.Այվազյանի հետ, որոնց ընթացքում ամփովել են 2012թ. երկկողմ համագործակցության արդյունքները և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2013թ. համագործակցության շուրջ: Լ.Այվազյանը և բրիգադի գեներալ Կոնստասը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև 2013թ. երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագիրը, որով նախատեսվում են մի շարք միջոցառումներ ռազմատեխնիկական համագործակցության, անձնակազմի մարտական պատրաստության և փորձի փոխանակման ուղղությամբ:

Military cooperation program 2013: Armenia and Greece
14 January, 2013 00:00On January 14, the delegation led byBrigadier GeneralEvangelosKonstas, Director of the International Affairs Directorate at the Hellenic National DefenceGeneral Staf, paid a working visitto Armenia.
Within the framework of the visit, the delegationmet with David Tonoyan, First Deputy Minister of Defense of Armenia and Levon Ayvazyan, Head of Defense Policy Department and the parties summed up the outcomes of bilateral cooperation in 2012 and made new arrangements for the cooperation in 2013.
Mr. Ayvazyan and Brigade General Konstas signed an agreement between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the Ministry of National Defense of the Hellenic Republic on the military cooperation program for 2013 which outlines a number of initiatives in military technical cooperation, military training and experience exchange.