Ստորագրվել է 2013թ. հայ-հունական ռազմական համագործակցության ծրագիրը
14 Հունվարի, 2013 00:00Հունվարի 14-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում է այցելել Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության դիրեկտորատի ղեկավար, բրիգադի գեներալ Եվանգելոս Կոնստասի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանի և ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լ.Այվազյանի հետ, որոնց ընթացքում ամփովել են 2012թ. երկկողմ համագործակցության արդյունքները և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2013թ. համագործակցության շուրջ: Լ.Այվազյանը և բրիգադի գեներալ Կոնստասը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև 2013թ. երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագիրը, որով նախատեսվում են մի շարք միջոցառումներ ռազմատեխնիկական համագործակցության, անձնակազմի մարտական պատրաստության և փորձի փոխանակման ուղղությամբ:

Подписана программа армяно-греческого военного сотрудничества на 2013 год
14 Января, 2013 00:0014-го января с рабочим визитом Армению посетила делегация, возглавляемая главой Директората международного сотрудничества Главного штаба Национальной обороны Греции, бригадным генералом Евангелосом Констасом.
В рамках визита делегация провела встречи с Первым заместителем Министра обороны РА Д. Тонояном и начальником управления оборонной политики МО РА Л. Айвазяном, в ходе которых были подведены итоги двустороннего сотрудничества за 2012 год и достигнута договоренность о сотрудничестве в 2013 году. Л. Айвазян и бригадный генерал Констас подписали программу двустороннего военного сотрудничества между Министерством обороны Республики Армения и Министерством Национальной обороны Греческой Республики, которой предусмотрен ряд мероприятий в направлении военно-технического сотрудничества, боевой подготовки персонала и обмена опытом.