17 Դեկտեմբերի, 2012 00:00Դեկտեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հանդիպում-քննարկում է տեղի ունեցել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի օժանդակությամբ հայերեն թարգմանված «Բարեվարքության ամրապնդումը և կոռուպցիայի նվազեցումը պաշտպանության ոլորտում» լավագույն փորձի օրինակների ժողովածուի վերաբերյալ:
Ժողովածուն և դրա ուսուցման հնարավոր ուղղությունները ներկայացրել է աշխատանքային այցով ՀՀ-ում գտնվող «Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության» Ժնևի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ, Դոկտոր Ֆիլիպ Ֆլուրին:
Հանդիպմանը ՀՀ ՊՆ կողմից մասնակցում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Ալիկ Միրզաբեկյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը, ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնից Էդեն Քոլը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերում համագործակցության հնարավոր ուղղությունները և այլ հարցեր:

17 Декабря, 2012 00:0017-го декабря в Министерстве обороны РА состоялась встреча-обсуждение относительно сборника примеров лучшего опыта «Укрепление дисциплины и уменьшение коррупции в сфере обороны», переведенной на армянский язык при содействии ереванского офиса ОБСЕ.
Сборник и возможные направления его изучения представил находящийся с рабочим визитом в РА заместитель директора Женевского центра демократического контроля вооруженных сил, доктор Филлипп Флури.
Во встрече в МО РА участвовали Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян, заместитель Министра обороны РА – глава департамента по материально-техническому обеспечению Алик Мирзабекян, заместитель Министра обороны РА Ара Назарян, начальник управления оборонной политики МО РА Левон Айвазян.
Во встрече от Женевского центра демократического контроля над вооруженными силами участвовали Эден Кол и представители ереванского офиса ОБСЕ.