ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին
11 Դեկտեմբերի, 2012 00:00Դեկտեմբերի 11-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի հանդիպումները Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Յու.Ժադոբինի և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Ս.Շոյգուի հետ:
Երկկողմ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր:
Կողմերն ամփոփել են պաշտպանական գերատեսչությունների գործունեության ընթացիկ տարվա արդյունքները, ստորագրել են երկկողմ համագործակցության 2013թ. ծրագրերը:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին, որի ընթացքում, օրակարգի համաձայն, քննարկվել են ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների բազմակողմ համագործակցության մի շարք հարցեր, որոշումներ են ընդունվել հետագա համատեղ գործունեության ակտիվացման ուղղությամբ:

Министр обороны РА принял участие в очередном заседании Совета министров обороны СНГ
11-го декабря в Москве состоялись встречи Министра обороны РА Сейрана Оганяна с Министром обороны Беларуси, генерал-лейтенантом Ю. Жадобиным и Министром обороны Российской Федерации, генералом армии С. Шойгу.
В ходе двусторонних встреч были обсуждены вопросы военного и военно-технического сотрудничества. Стороны подвели итоги результатов деятельности оборонных ведомств в текущем году, подписали программы сотрудничества на 2013 год. В тот же день Министр обороны РА принял участие в очередном заседании Совета министров обороны СНГ, в ходе которого, согласно повестке дня, был обсужден ряд вопросов многостороннего сотрудничества оборонных ведомств государств-участников СНГ, были приняты решения в направлении активизации дальнейшей совместной деятельности.