10 Դեկտեմբերի, 2012 00:002012թ. դեկտեմբերի 11-ին Մոսկվայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) կայանալիք ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով, այսօր Մոսկվա է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նիստում կքննարկվեն օրակարգում ընդգրկված ԱՊՀ շրջանակներում ռազմական ու ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող շուրջ երեք տասնյակ հարցեր:
Այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ԱՊՀ անդամ պետությունների իր գործընկերների հետ, կստորագրվեն երկկող համագործակցության 2013թ. ծրագրերը:

10 Декабря, 2012 00:00
С целью участия в очередном заседании Совета министров обороны СНГ, которое состоится 11-го декабря 2012 года в Москве, сегодня в Москву отбыла делегация, возглавляемая Министром обороны РА Сейраном Оганяном.
На заседании будут обсуждены включенные в повестку дня около 3-х десятков вопросов, которые касаются развития военного и военно-технического сотрудничества в рамках СНГ. В ходе визита Министр обороны РА проведет двусторонние встречи со своими коллегами из государств-участников СНГ, будут подписаны программы двустороннего сотрудничества на 2013 год.