ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաներ ստացան նոր բնակարաններ
7 Դեկտեմբերի, 2012 00:00Աշխատանքային այցով դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եղել է Շիրակի մարզում:
Գյումրիում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծաղկեպսակ է դրել 1988թ. ավերիչ երկրաշարժի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Սեյրան Օհանյանը Գյումրիում ներկա է եղել նաև ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց շենքի հանդիսավոր բացման արարողությանը, նորամուտ տոնող սպաներին է հանձնել Ժամանակակից կենցաղային և կոմունալ հարմարություններով բնակարանների բանալիները: Իր շնորհավորական խոսքում ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման խնդիրը մշտապես Հայաստանի Հանրապետության ղեկավարության, ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի ուշադրության կետրոնում է, և հաջորդ տարիներին ևս պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է զինված ուժերի սպաներին բնակարաններով ապահովելու ծրագիրը:
Հանդիսավոր բացման արարողության ավարտին Սեյրան Օհանյանը շրջել է նորակառույց շենքում, անձամբ ծանոթացել է բնակարանային պայմաններին և կատարված աշխատանքներին:

33 офицера Вооруженных Сил РА получили новые квартиры
7 Декабря, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 7-го декабря с рабочим визитом побывал в Ширакской области.
В Гюмри Глава оборонного ведомства возложил венки к мемориалу, увековечивающему память жертв разрушительного землятресения 1988 года.
В Гюмри Сейран Оганян присутствовал также на церемонии торжественного открытия новопостроенного здания, предусмотренного для 33 офицеров Вооруженных Сил РА и их семей, передал празнующим новоселье офицерам ключи от квартир с современными бытовыми и коммунальными удобствами. В своей поздравительной речи Министр обороны РА подчеркнул, что задача улучшения социально-бытовых условий военнослужащих всегда находится в центре внимания руководства Республики Армения и руководящего состава Вооруженных Сил РА, и в следующие годы также Министерство обороны продолжит программу обеспечения офицеров Вооруженных Сил квартирами.
По завершении торжественной церемонии открытия Сейран Оганян обошел новопостроенное здание, лично ознакомился с жилищными условиями и выполненными работами.