ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաներ ստացան նոր բնակարաններ
7 Դեկտեմբերի, 2012 00:00Աշխատանքային այցով դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եղել է Շիրակի մարզում:
Գյումրիում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծաղկեպսակ է դրել 1988թ. ավերիչ երկրաշարժի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Սեյրան Օհանյանը Գյումրիում ներկա է եղել նաև ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց շենքի հանդիսավոր բացման արարողությանը, նորամուտ տոնող սպաներին է հանձնել Ժամանակակից կենցաղային և կոմունալ հարմարություններով բնակարանների բանալիները: Իր շնորհավորական խոսքում ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման խնդիրը մշտապես Հայաստանի Հանրապետության ղեկավարության, ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի ուշադրության կետրոնում է, և հաջորդ տարիներին ևս պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է զինված ուժերի սպաներին բնակարաններով ապահովելու ծրագիրը:
Հանդիսավոր բացման արարողության ավարտին Սեյրան Օհանյանը շրջել է նորակառույց շենքում, անձամբ ծանոթացել է բնակարանային պայմաններին և կատարված աշխատանքներին:

33 Officers of the Armenian Armed Forces Were Provided with Apartments
7 December, 2012 00:00Seyran Ohanyan, Minister of Defense paid a working visit to Shirak Region on November 7.
Seyran Ohanyan laid a wreath at the monument of the victims of Spitak Earthquake.
The Minister also participated in the opening ceremony of the residential building for 33 officers. Congratulating the residents of the new building, Seyran Ohanyan noted that issues of social welfare of servicemen and their families are of high importance for the Defense Ministry, and they remain under the direct control of the leadership. In addition, the Minister assured that the housing provision program for the officers of the Armed Forces is going to be continuous in the upcoming years.
At the end of the opening ceremony, Seyran Ohanyan was introduced to the housing conditions and the work done in general.