26 Հոկտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 23-ից 25-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում էր գտնվում Ռուսաստանի Դաշնության ԶՈՒ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Չիրկինը:
Այցի նպատակն էր Հայաստանում տեղակայված ռուսական ռազմակայանի ստորաբաժանումների մարտական պատրաստականության ստուգումը և նոր ուսումնական տարվան նախապատրաստվելու համար ռազմակայանի հրամանատարությանն օգնության ցուցաբերումը:
Այցի շրջանակում գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Չիրկինը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ տարածքում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի գործունեության հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության այլ հարցեր:

26 Октября, 2012 00:00С 23-го по 25-е октября с.г. с рабочим визитом в Республике Армения находился Главнокомандующий сухопутными войсками ВС Российской Федерации, генерал-полковник Владимир Чиркин.
Целью визита были проверка боевой готовности подразделений дислоцированной в Армении российской военной базы и оказание помощи командованию военной базы для подготовки к новому учебному году.
В рамках визита генерал-полковник Владимир Чиркин встретился с Министром обороны РА Сейраном Оганяном и Начальником Главного Штаба ВС РА, генерал-полковником Юрием Хачатуровым.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, связанных с деятельностью дислоцированной в Армении 102-й российской военной базы, а также другие вопросы армяно-российского военного и военно-технического сотрудничества.