26 Հոկտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 23-ից 25-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում էր գտնվում Ռուսաստանի Դաշնության ԶՈՒ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Չիրկինը:
Այցի նպատակն էր Հայաստանում տեղակայված ռուսական ռազմակայանի ստորաբաժանումների մարտական պատրաստականության ստուգումը և նոր ուսումնական տարվան նախապատրաստվելու համար ռազմակայանի հրամանատարությանն օգնության ցուցաբերումը:
Այցի շրջանակում գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Չիրկինը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ տարածքում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի գործունեության հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության այլ հարցեր:

26 October, 2012 00:00Colonel General Vladimir Chirkin, Commander-in-Chief of the Russian Army was in Armenia on a working visit from October 13-25.
The aim of the visit was to verify the combat readiness of the military units of the Russian 102nd Military Base located in Armenia and provide assistance to the command staff for the upcoming academic year.
In the scope of the visit Colonel General Vladimir Chirkin met with SeyranOhanyan, Minister of Defense and Yuri Khachaturov, Chief of General Staff of the Armed Forces.
At the meeting they referred to a broad spectrum of issues regarding the Russian 102nd Military Base and discussed Armenian-Russian military and military technical cooperation.