Սեյրան Օհանյանը այցելել է հյուսիսարևելյան սահմաններ
9 Օգոստոսի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը օգոստոսի 7-ին այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի և տեղում ծանոթացել իրականացված շինարարական ու կառուցապատման լայնածավալ աշխատանքներին:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ստուգել պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հուսալիությունը: Սեյրան Օհանյանը զրուցել է դիրքապահ զինծառայողների հետ, ծանոթացել նրանց պատրաստությանը և բարոյահոգեբանական վիճակին: Զրույցի ընթացքում նախարարն ընդգծել է, որ սահմանային հատվածում կառուցվել են օրինակելի պաշտպանական, ամրաշինական կառույցներ և հենակետեր:
Այնուհետև Սեյրան Օհանյանը եղել է հյուսիսարևելյան սահմանները պաշտպանող զորամասում, այցելել հրաձգարան, որտեղ նույնպես ընթանում են կառուցապատման և շինարարական աշխատանքներ:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել նաև սահմանամերձ Չինարի և Արծվաբերդ գյուղերի բնակչության հետ, լսել նրանց հուզող և մտահոգող հարցերը: Հանդիպման ավարտին Չինարի գյուղի դպրոցի աշակերտները նախարարին հանձնել են իրենց կողմից գրված շնորհակալագրերն ու բարեմաղթանքները, որոնցում նրանք կարևորել են ուժեղ պետության, ուժեղ բանակի և ուժեղ զինվորի դերն ու նշանակությունն ու շնորհակալություն հայտնել ազգային բանակի զինվորին՝ երկրի սահմաններն անառիկ պահելու համար:

Сейран Оганян посетил северо-восточные границы
9 Августа, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 7-го августа посетил северно-восточную пограничную зону и на месте ознакомился с проделанными широкомасштабными строительными и застроечными работами.
В рамках визита глава оборонного ведомства побывал на размещенных на приграничной линии опорных боевых пунктах, проверил надежность оборонных и инженерных сооружений. Сейран Оганян побеседовал с находящимися на посту военнослужащими, ознакомился с их подготовкой и морально-психологическим состоянием. В ходе беседы Министр отметил, что на приграничном участке построены образцовые оборонные, укрепительные сооружения и опорные пункты.
Далее Сейран Оганян побывал в военной части, защищающей северно-восточные границы, посетил стрельбище, где также идут застроечные и строительные работы.
В рамках визита глава оборонного ведомства также провел встречи с жителями приграничных сел Чинари и Арцваберд, выслушал волнующие и беспокоящие их вопросы. В конце встречи ученики школы села Чинари вручили Министру написанные ими благодарственные грамоты и добрые пожелания, в которых они отметили важность роли и значения сильного государства, сильной армии, сильного воина и выразили благодарность воину национальной армии за обеспечение неприкосновенности границ страны.