13 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ. հուլիսի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է հերթական այցով տարածաշրջանում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և Ժակ Ֆորին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը: Համանախագահների խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հակամարտության շփման գծում տիրող ընթացիկ իրավիճակը, անդրադարձել է վերջին շրջանում լարվածության աճին և հրադադարի ռեժիմի հաճախակի դարձած խախտումներին` կարևորելով վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրագործման անհրաժեշտությունը:

13 July, 2012 00:00On July 13, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted OSCE Minsk Group Co-Chairs Bernard Fassier, Robert Bradtke, Igor Popov, and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
At the meeting the parties discussed the negotiation process of Nagorno-Karabakh conflict. Upon the guests’ request, ARM Defense Minister portrayed the current situation on the contact line, touched upon issues like the increase of the tenseness and frequent violations of the ceasefire emphasizing the strengthening of the efforts towards the mutual trust.