13 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ. հուլիսի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է հերթական այցով տարածաշրջանում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և Ժակ Ֆորին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը: Համանախագահների խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հակամարտության շփման գծում տիրող ընթացիկ իրավիճակը, անդրադարձել է վերջին շրջանում լարվածության աճին և հրադադարի ռեժիմի հաճախակի դարձած խախտումներին` կարևորելով վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրագործման անհրաժեշտությունը:

13 Июля, 2012 00:0013-го июля с.г. Министр обороны РА Сейран Оганян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке, Игоря Попова и Жака Фора, находившихся в регионе с очередным визитом.
Во встрече также принимал участие личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
В ходе встречи стороны обсудили процесс урегулирования нагорно-карабахского конфликта. По просьбе сопредседателей Министр обороны РА представил ситуацию на линии соприкосновения конфликта, коснулся роста напряженности в последнее время и участившихся нарушений режима прекращения огня, подчеркнув важность проведения мероприятий по укреплению доверия.