Դավիթ Տոնոյանը ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին և նորանշանակ ռազմական կցորդին
15 Նոյեմբերի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Պետր Միկիսկային և ռազմական կցորդ, գնդապետ Սեբաստիան Լեմաշին` ռազմական կցորդի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է գնդապետ Լեմաշին և հույս հայտնել, որ նրա նշանակումից հետո հայ-չեխական պաշտպանական համագործակցությունը մոտ ապագայում նոր թափ կստանա:
Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը իր հերթին նշել է, որ Հայաստանի հետ համագործակցությունը շատ է կարևորվում Չեխիայի պաշտպանության նախարարության կողմից, և հաշվի առնելով երկու երկրների միջև կնքված պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը, չեխական կողմը պատրաստ է էլ ավելի զարգացնել համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Davit Tonoyan Hosted the Chargé d`Affaires and the Newly Appointed Military Attaché at the Czech Embassy in Armenia
15 November, 2012 00:00On November 15, Davit Tonoyan, First Deputy Defense Minister, hosted Peter Mikiska,Chargé d`Affaires of the Czech Republic and Colonel Sebastian Lemash, the newly appointed Military Attaché to Armenia.
Davit Tonoyan congratulated Colonel Sebastian Lemash on assuming his new position and expressed hope that he will make his personal contribution toward the development of better bilateral military cooperation.
Peter Mikiska noted that the Ministry of Defense of the Czech Republic highly appreciates its relations with Armenia and wishes to enhance the bilateral cooperation building on the agreement on defense cooperation between the two countries.
At the meeting they discussed issues related to the bilateral cooperation and the regional security.