Դավիթ Տոնոյանը ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին և նորանշանակ ռազմական կցորդին
15 Նոյեմբերի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Պետր Միկիսկային և ռազմական կցորդ, գնդապետ Սեբաստիան Լեմաշին` ռազմական կցորդի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է գնդապետ Լեմաշին և հույս հայտնել, որ նրա նշանակումից հետո հայ-չեխական պաշտպանական համագործակցությունը մոտ ապագայում նոր թափ կստանա:
Չեխիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը իր հերթին նշել է, որ Հայաստանի հետ համագործակցությունը շատ է կարևորվում Չեխիայի պաշտպանության նախարարության կողմից, և հաշվի առնելով երկու երկրների միջև կնքված պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը, չեխական կողմը պատրաստ է էլ ավելի զարգացնել համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Давид Тоноян принял временного поверенного в делах Чехии в РА и новоназначенного военного атташе
15 Ноября, 2012 00:00Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян 15-го ноября принял временного поверенного в делах Чехии в РА Петра Микиску и военного атташе, полковника Себастьяна Лемаша в связи с назначением на должность военного атташе.
Давид Тоноян поздравил полковника Лемаша и выразил надежду, что после его назначения армяно-чешское сотрудничество в сфере обороны в ближайшем будущем получит новый импульс.
Временный поверенный в делах Чехии, в свою очередь, отметил, что Министерство обороны Чехии придает большую важность сотрудничеству с Арменией, и принимая во внимание соглашение о сотрудничестве в сфере обороны между двумя странами, чешская сторона готова к расширению сотрудничества. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества и региональной безопасности.