ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակության այցը Հունաստան
13 Նոյեմբերի, 2012 00:00Պաշտոնական այցով նոյեմբերի 12-14-ը Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար պարոն Պանոս Պանայոտապուլոսի և Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Միխաիլ Կոստարակոսի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես` զորքերի մարտական ծառայության և մարտական ապահովման ստորաբաժանումների գործունեությունը համակարգող գլխավոր շտաբերի համապատասխան ստորաբաժանումների միջև երկկողմ համագործակցությանը, ռազմական կրթությանը, ոչ-դասական մարտի վարման ուղղությամբ պատրաստությանը, ռազմական արդյունաբերությանը և այլ ոլորտներին առնչվող հարցեր:
Այցի ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը կայցելի նաև Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիա, որտեղ ուսանում են հայ կուրսանտները, և ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկություններ:
Արարողակարգային միջոցառումների շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը այցելել և ծաղկեպսակ է դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին:

The Official Visit of Yuri Khachaturov to Greece
13 November, 2012 00:00The delegation headed by Yuri Khachaturov, Chief of General Staff of the ARM Armed Forces was on an official visit in Greece from November 12-14 and had meetings with Panos Panagiotopoulos, Minister of National Defense of Greece and Michail Kostarakos, Chief of Hellenic National Defense General Staff.
At the meetings they touched upon issues of bilateral military cooperation, particularly collaboration between departments of the two agencies coordinating combat support and combat service support, military education, military industry, training in military operations other than war, etc.
In the scope of the visit Yuri Khachaturov also visited Hellenic Military Academy where Armenian cadets are being trained and several military-industrial enterprises.