19 Հոկտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 16-ից 18-ը ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում մասնակցել է եվրոպական երկրների ցամաքային զորքերի հրամանատարների ամենամյա համաժողովին:
Միջոցառումը, որը կրում էր «Կարողությունների ստեղծում անորոշ ապագայի համար» խորագիրը, անց էր կացվում Եվրոպայում ամերիկյան ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո: Համաժողովի նպատակն էր ֆինանսական սղության պայմաններում ցամաքային զորքերի մարտական կարողությունների (ուժերի և միջոցների) պահպանման վերաբերյալ կարծիքների փոխանակումը:

19 Октября, 2012 00:00С 16-го 18-е октября с.г. делегация, возглавляемая Начальником Главного Штаба ВС РА, генерал-полковником Юрием Хачатуровым в городе Висбадене Федеративной Республики Германия приняла участие в ежегодной конференции командующих сухопутными войсками европейских стран.
Мероприятие, которое носило название «Создание возможностей для неопределенного будущего», проводилось под эгидой штаба американских сухопутных войск в Европе. Целью конференции был обмен мнениями о сохранении боевых возможностей(сил и средств) сухопутных войск в условиях финансового ограничения.