Միջազգային ռազմական համագործակցությունը շարունակում է զարգանալ
14 Փետրվարի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է զարգացնել միջազգային ռազմական համագործակցությունը գործընկեր երկրների հետ: Տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության, Լեհաստանի Հանրապետության, Լիտվայի Հանրապետության և Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջազգային համագործակցության համար պատասխանատու համապատասխան կառույցների միջև ստորագրվել են 2013 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանները:
Նշված փաստաթղթերով նախատեսվում է 2013 թվականի ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ սպաների կրթության ու վերապատրաստման դասընթացներ, փորձի փոխանակման միջոցառումներ ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին առնչվող ոլորտներում` ռազմական կրթություն, ռազմական արդյունաբերություն, զինված ուժերին առնչվող իրավական ընթացակարգեր, ռեսուրսների պլանավորում և այլն, ինչպես նաև կողմերի միջև քննարկումներ պաշտպանական քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

International military cooperation keeps developing
14 February, 2013 00:00The RA Ministry of Defense continues developing international military cooperation with the partner countries. As a result of the negotiations a document was signed in 2013 between MoD Foreign Defense Policy Department and the appropriate institutions of the ministries of defense of the republics of Bulgaria, Poland, Lithuania and Czech responsible for the international cooperation.
According to the document during the 2013 it is intended to held educational and training courses for officers, exchange of experience, arrangements in the RA Armed Forces concerning the reforms in the fields of military education, military industry, legal processes of the Armed Forces, resource planning, etc., as well as discussions between the parties concerning the issues of the defense policy.