Միջազգային ռազմական համագործակցությունը շարունակում է զարգանալ
14 Փետրվարի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է զարգացնել միջազգային ռազմական համագործակցությունը գործընկեր երկրների հետ: Տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության, Լեհաստանի Հանրապետության, Լիտվայի Հանրապետության և Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջազգային համագործակցության համար պատասխանատու համապատասխան կառույցների միջև ստորագրվել են 2013 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանները:
Նշված փաստաթղթերով նախատեսվում է 2013 թվականի ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ սպաների կրթության ու վերապատրաստման դասընթացներ, փորձի փոխանակման միջոցառումներ ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին առնչվող ոլորտներում` ռազմական կրթություն, ռազմական արդյունաբերություն, զինված ուժերին առնչվող իրավական ընթացակարգեր, ռեսուրսների պլանավորում և այլն, ինչպես նաև կողմերի միջև քննարկումներ պաշտպանական քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Международное военное сотрудничество продолжает развиваться
14 Февраля, 2013 00:00Министерство обороны РА продолжает развивать военное сотрудничество с государствами-партнерами. В результате состоявшихся переговоров между управлением оборонной политики МО РА и ответственными за международное сотрудничество соответствующими структурами министерств обороны Республики Болгария, Республики Польша, Литовской Республики и Чешской Республики были подписаны планы двустороннего сотрудничества на 2013 год.
Упомянутыми документами предусматривается в течение 2013 года организовать образовательные и переподготовительные курсы офицеров ВС РА, мероприятия по обмену опытом в сферах, связанных с осуществляемыми реформами в Вооруженных Силах РА – военное образование, военная промышленность, связанные с Вооруженными Силами правовые процедуры, планирование ресурсов и т.д., а также обсуждения между сторонами вокруг вопросов, связанных с оборонной политикой.