ԱՄՆ ցամաքային զորքերի քոլեջի փորձագիտական խմբի այցը Հայաստան
29 Սեպտեմբերի, 2012 00:00ՀՀ ԶՈւ ավագ սպայակազմի հրամանատարաշտաբային դասընթացների կրթական չափորոշիչների շուրջ փորձագիտական օժանդակություն տրամադրելու նպատակով 2012թ. սեպտեմբերի 26-ից 30-ը Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի «Ֆորտ Լիվենվորֆ» հրամանատարաշտաբային քոլեջի փորձագիտական խումբը:
Սեպտեմբերի 27-ից 28-ը ԱՄՆ ցամաքային զորքերի փորձագիտական խումբը քննարկումներ է անցկացրել ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում` ՀՀ ռազմական կրթության բնագավառում բարեփոխումների իրականացման նպատակով կազմավորված աշխատանքային խմբի հետ: Աշխատանքային երկու օրերի ընթացքում քննարկումներ են ծավալվել ՀՀ ԶՈւ ավագ սպայակազմի հրամանատարաշտաբային դասընթացների մագիստրոսական կրթական չափորոշիչների, ուսումնական նյութերի մշակման, ծրագրային նպատակների, խնդիրների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի վերապատրաստման հարցերով: Այցի արդյունքներն ամփոփվել են սեպտեմբերի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հաջորդ տարի իրականացվելիք համատեղ միջոցառումների վերաբերյալ:

The Visit of the Expert Group of the United States Army Command and General Staff College to Armenia
29 September, 2012 00:00The expert group of the United States Army Command and General Staff College (CGSC) is in Armenia from September 26-30 to provide recommendations on educational standards of the Command and Staff courses for the senior officers of the ARM Armed Forces.
T
he experts had consultations with the working group that deals with military educational reforms underway in the Armed Forces at the Military Institute after V. Sargsyan from September 27-28.
During the two working days they discussed educational standards for the master’s degree in the Command and Staff course, development of course materials, course objectives and training of the faculty.
On September 29, the group was also hosted by Davit Tonoyan, First Deputy Defense Minister. At the meeting they presented the summary of the visit findings and made arrangements for future joint projects in the coming year.