Ամփոփվել են երկկողմ ռազմական համագործակցության շրջանակներում իրականացված աշխատանքները
25 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 24-ին Հայաստանում էր գտնվում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության դեպարտամենտի պատվիրակությանը:
Այցի շրջանակում ամփոփվել են հայ-գերմանական երկկողմ ռազմական համագործակցության շրջանակներում 2012 թվականի իրականացված աշխատանքները և քննարկվել է երկկողմ համագործակցության 2013 թվականի ծրագիրը:
Այցի ընթացքում պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ներկայիս մակարդակը և փաստել են, որ 2012թ. ծրագիրը գրեթե ամբողջությամբ իրականացվել է, իսկ 2013 թ. ծրագրի համաձայն նախատեսվում է համագործակցություն ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումների շրջանակներում առաջնային համարվող ուղղություններով, ինչպես նաև նաև համագործակցության հաստատում երկու երկրների զինված ուժերի մարտական ապահովման ծառայությունների միջև:

Review of the Works Carried out within the Scope of the Bilateral Cooperation
25 September, 2012 00:00The delegation of the International Cooperation Department of the Federal Ministry of Defense of Germany was in Armenia on September 24.
In the framework of the visit they discussed the implementation process of the action plan of 2012, and projects of 2013.
The delegation was hosted by Davit Tonoyan, First Deputy Defense Minister of Armenia. At the meeting the parties highly appreciated the current level of the bilateral cooperation and stated that the action plan of 2012 has almost been completely fulfilled. According to the action plan of 2013, the sides are expected to cooperate in the scope of the primary directions of the current reforms underway in the Armed Forces as well as to establish cooperation in the Combat Service Support.