Հանդիպում պաշտպանության նախարարությունում
18 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումը Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական ասամբլեայի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության և անվտանգության հարցերով կոմիտեների (հանձնաժողովների) ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի ներգրավմամբ անցկացվող «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժությանն, ինչպես նաև հետագա համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Իր ելույթում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մասնավորապես ասել է. «Ինձ համար շատ հաճելի է նման ներկայացուցչական պատգամավորական պատվիրակություն հյուրընկալել ՀՀ ՊՆ–ում: Ինձ զեկուցեցին, որ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական ասամբլեայի խորհրդի օրակարգով նախատեսված է Համակարգող խորհրհրդակցության անդամների` որպես դիտորդ մասնակցությունը «Փոխգործակցություն 2012» համատեղ զորավարժությանը»:

Meeting at the Defense Ministry
18 September, 2012 00:00Seyran Ohanayn, Minister of Defense met the representatives of the Defense and Security Committee adjacent to the CSTO Parliamentary Assembly on September 18 at the Ministry of Defense.
Nikolai Bardyuzha, Secretary General of the CSTOalso took part in the meeting.
At the meeting they discussed issues regarding the CSTO Collective Rapid Reaction Force "Cooperation-2012" joint military exercise as well as a range of issues on further cooperation. During his speech Seyran Ohanyan said that he was “pleased to host such a delegation at the Ministry of Defense” and that he was reported “that the agenda of the visiting session of the CSTO Parliamentary Assembly Council envisages the participation of the Coordinating Conference members as observers in “Interaction-2012” joint military exercises.”