Հանդիպում պաշտպանության նախարարությունում
18 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումը Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական ասամբլեայի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության և անվտանգության հարցերով կոմիտեների (հանձնաժողովների) ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի ներգրավմամբ անցկացվող «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժությանն, ինչպես նաև հետագա համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Իր ելույթում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մասնավորապես ասել է. «Ինձ համար շատ հաճելի է նման ներկայացուցչական պատգամավորական պատվիրակություն հյուրընկալել ՀՀ ՊՆ–ում: Ինձ զեկուցեցին, որ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական ասամբլեայի խորհրդի օրակարգով նախատեսված է Համակարգող խորհրհրդակցության անդամների` որպես դիտորդ մասնակցությունը «Փոխգործակցություն 2012» համատեղ զորավարժությանը»:

Встреча в Министерстве обороны
18 Сентября, 2012 00:0018-го сентября в Министерстве обороны РА состоялась встреча Министра обороны РА с представителями комитетов (комиссий) по вопросам обороны и безопасности государств-членов ОДКБ при Совете Парламентской Ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности.
На встрече также присутствовал Генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа. В ходе встречи были обсужден ряд вопросов, касающихся проводимых совместных учений «Взаимодействие-2012» с участием Коллективных сил оперативного реагирования Организации Договора о коллективной безопасности, а также дальнейшего сотрудничества. В своей речи Министр обороны РА, в частности, отметил: «Мне очень приятно принимать такую представительную делегацию депутатов в Министерстве обороны РА. Мне доложили, что повесткой дня Совета Парламентской Асcамблеи ОДКБ предусмотрено участие членов Координирующего совещания в совместном учении «Взаимодействие-2012» в качестве наблюдателей».