ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը այցելել է «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարան
12 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի, զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարան, որտեղ տեղակայված են «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժություններին մասնակցող ՀԱՊԿ անդամ երկրների ստորաբաժանումները:
Այցելության շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը շրջել է վրանային ավանում, ծանոթացել զորավարժություններին մասնակցող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, հանդիպել է ազգային ստորաբաժանումների հրամանատարների հետ: Անցկացված խորհրդակցության ընթացքում Սեյրան Օհանյանը տվել է մի շարք ցուցումներ և հրահանգներ՝ զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքները պատշաճ մակարդակով իրականացնելու համար:
Զորավարժության ընթացքում կիրառվող զինտեխնիկայի ցուցադրման հրապարակում անցկացված ստուգայցից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկա է գտնվել «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժության երկրորդ վարժանքին՝ մարտական հրաձգությամբ:
Այցելության ավարտին Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքում ցուցաբերված արդյունքները գոհացուցիչ են, և հավելել, որ Հայաստանը պատրաստ է «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժությանը:

The Minister of Defense of Armenia Visited `Marshal Baghramyan` Training Ground
12 September, 2012 00:00On September 12, Seyran Ohanyan, Minister of Defense and Yuri Khachaturov, Chief of General Staff of the Armed Forces visited `Marshal Baghramyan` training ground with other senior officials of the Defense Ministry and the Armed Forces.
The units of CSTO member states which are going to participate in `Cooperation 2012` military trainings are already in the training ground.
In the scope of the visit, the Minister learned about the living conditions in the tent city of the participating units and then met the commanders of the national units. During the consultations Seyran Ohanyan gave several instructions and directions to properly carry out the preliminary works regarding the military training.
After a walk through the military technology demonstration square, The Minister participated in the second training of the `Cooperation 2012`: shooting performance. At the end of the visit Seyran Ohanyan noted that the results of the preliminary works regarding the military training are satisfactory and added that Armenia is ready to host the `Cooperation 2012` military training.