ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը այցելել է «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարան
12 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի, զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարան, որտեղ տեղակայված են «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժություններին մասնակցող ՀԱՊԿ անդամ երկրների ստորաբաժանումները:
Այցելության շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարը շրջել է վրանային ավանում, ծանոթացել զորավարժություններին մասնակցող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, հանդիպել է ազգային ստորաբաժանումների հրամանատարների հետ: Անցկացված խորհրդակցության ընթացքում Սեյրան Օհանյանը տվել է մի շարք ցուցումներ և հրահանգներ՝ զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքները պատշաճ մակարդակով իրականացնելու համար:
Զորավարժության ընթացքում կիրառվող զինտեխնիկայի ցուցադրման հրապարակում անցկացված ստուգայցից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկա է գտնվել «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժության երկրորդ վարժանքին՝ մարտական հրաձգությամբ:
Այցելության ավարտին Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքում ցուցաբերված արդյունքները գոհացուցիչ են, և հավելել, որ Հայաստանը պատրաստ է «Փոխգործակցություն 2012» զորավարժությանը:

Министр обороны РА Сейран Оганян посетил полигон «Маршал Баграмян»
12 Сентября, 2012 00:0012-го сентября Министр обороны РА Сейран Оганян в сопровождении Начальника Главного Штаба ВС РА, генерал-полковника Юрия Хачатурова и представителей высокопоставленного офицерского состава Вооруженных Сил посетил полигон «Маршал Баграмян» МО РА, где дислоцированы участвующие в учении «Взаимодействие-2012» подразделения государств-членов ОДКБ.
В рамках визита Министр обороны РА совершил обход палаточного городка, ознакомился с социально-бытовыми условиями участвующих в учении военнослужащих, встретился с командующими национальных подразделений. В ходе проведенного совещания Сейран Оганян дал ряд указаний и инструкций для выполнения подготовительных работ учения на должном уровне.
После смотра, проведенного на площади показа военной техники, применяемой в ходе учения, Министр обороны РА присутствовал на второй тренировке учения «Взаимодействие-2012» с боевыми стрельбами. По завершении визита Сейран Оганян отметил, что результаты, показанные в ходе подготовительных работ учения, удовлетворительны, и добавил, что Армения готова к учению «Взаимодействие-2012».