Սեյրան Օհանյանն այցելել է հարավարևմտյան սահմանային զորամասեր
30 Օգոստոսի, 2012 00:00ՀՀ պաշպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն օգոստոսի 28-29-ին այցելել է հարավարևմտյան սահմանային զորամասեր, տեղում ծանոթացել իրականացված շինարարական ու կառուցապատման լայնածավալ աշխատանքներին:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ծանոթացել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների պատրաստությանը և բարոյահոգեբանական վիճակին, կատարված շինարարական աշխատանքներին, ստուգել է պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հուսալիությունը: Սեյրան Օհանյանը մի շարք սպաների պարգևատրել է թանկարժեք նվերներով, իսկ զինծառայողներին` որպես խրախուսանք, տրամադրել արձակուրդներ:
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ ՀՀ զինված ուժերն այսօր ապահովում են մեր երկրի անվտանգությունը և ինքնուրույն կատարում առաջադրված բոլոր խնդիրները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է նաև, որ բանակում դրական միտումներ են արձանագրվել` կապված զինվորների ֆիզիկական և հոգևոր պաշտպանվածության հետ, զգալիորեն բարելավվել են զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները, նշանակալի ձեռքբերումներ կան նաև օրինականության հաստատման առումով։ Իսկ իրականացված շինարարական աշխատանքների արդյունքում բարելավվել են զորանոցների կենցաղային և սանիտարահիգիենիկ պայմանները:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարը որոշակի հանձնարարականներ է տվել՝ ընթացող աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար:

Сейран Оганян посетил юго-восточные приграничные воинские части
30 Августа, 2012 00:00 Министр обороны РА Сейран Оганян 28-29-го августа посетил юго-восточные приграничные воинские части, на месте ознакомился с проделанными широкомасштабными строительными и застроечными работами.
В рамках визита руководитель оборонного ведомства побывал на размещенных на приграничной линии опорных боевых пунктах, ознакомился с подготовкой и морально-психологическим состоянием военнослужащих и проделанными строительными работами, проверил надежность оборонных и инженерных сооружений. Сейран Оганян наградил ряд офицеров ценными подарками, а военнослужащим, в качестве поощрения, предоставил отпуска.
Министр обороны отметил, что Вооруженные Силы РА сегодня обеспечивают безопасность нашей страны и самостоятельно выполняют все поставленные задачи. Руководитель оборонного ведомства с удовлетворением также отметил, что в армии наблюдаются положительные тенденции, связанные с физической и духовной защищенностью воинов, существенно улучшились социально-бытовые условия военнослужащих, имеются значительные достижения с точки зрения установления законопорядка, в результате проделанных строительных работ улучшились бытовые и санитарно-гигиенические условия казарм.
В конце встречи Министр обороны РА дал некоторые поручения для более результативного осуществления идущих работ.