Հայ խաղաղապահները կմասնակցեն բազմազգ զորավարժությանը
15 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս.թ. օգոստոսի 15-ին ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն է մեկնել ՀՀ ԶՈւ խաղաղապահ բրիգադի 116 հոգուց բաղկացած ստորաբաժանումը:
Հայ խաղաղապահները ԳԴՀ-ում տեղակայված ԱՄՆ զինված ուժերի ուսումնավարժական կենտրոնում կմասնակցեն «Կոսովոյի ուժեր» ծրագրի շրջանակներում ս.թ. օգոստոսի 16–ից սեպտեմբերի 4-ը կայանալիք բազմազգ զորավարժությանը:
Զորավարժությանը մասնակցելու են նաև ԱՄՆ-ի, Բուլղարիայի, Ռումինիայի, Սլովենիայի և Ուկրաինայի զինված ուժերի ստորաբաժանումները: Զորավարժության նպատակն է բարձրացնել մասնակից երկրների զինված ուժերի խաղաղապահ կարողությունները և փոխգործակցելիության մակարդակը:
Նշված զորավարժությանը որպես դիտորդ մասնակցելու նպատակով ս.թ. օգոստոսի 28-ին Գերմանիա կմեկնի ՀՀ ԶՈւ բարձրաստիճան պատվիրակությունը:

Армянские миротворцы примут участие в многонациональном учении
15 Августа, 2012 00:0015-го августа с.г. самолетом Военно-воздушных сил США в Федеративную Республику Германия отбыло подразделение в составе 116 человек миротворческой бригады ВС РА.
Армянские миротворцы в дислоцированном в Германии военно-учебном центре Вооруженных сил США примут участие в многонациональном учении в рамках программы «Силы Косово», которые пройдут с 16-го августа по 4-е сентября.
В учении также примут участие подразделения вооруженных сил США, Болгарии, Румынии, Словении и Украины. Целью учения является повышение миротворческих возможностей и уровня взаимодействия вооруженных сил стран-участниц.
Для участия в качестве наблюдателя в данных учениях 28-го августа в Германию отбудет высокопоставленная делегация ВС РА.