Հայ խաղաղապահները կմասնակցեն բազմազգ զորավարժությանը
15 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս.թ. օգոստոսի 15-ին ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն է մեկնել ՀՀ ԶՈւ խաղաղապահ բրիգադի 116 հոգուց բաղկացած ստորաբաժանումը:
Հայ խաղաղապահները ԳԴՀ-ում տեղակայված ԱՄՆ զինված ուժերի ուսումնավարժական կենտրոնում կմասնակցեն «Կոսովոյի ուժեր» ծրագրի շրջանակներում ս.թ. օգոստոսի 16–ից սեպտեմբերի 4-ը կայանալիք բազմազգ զորավարժությանը:
Զորավարժությանը մասնակցելու են նաև ԱՄՆ-ի, Բուլղարիայի, Ռումինիայի, Սլովենիայի և Ուկրաինայի զինված ուժերի ստորաբաժանումները: Զորավարժության նպատակն է բարձրացնել մասնակից երկրների զինված ուժերի խաղաղապահ կարողությունները և փոխգործակցելիության մակարդակը:
Նշված զորավարժությանը որպես դիտորդ մասնակցելու նպատակով ս.թ. օգոստոսի 28-ին Գերմանիա կմեկնի ՀՀ ԶՈւ բարձրաստիճան պատվիրակությունը:

Armenian Peacekeepers Will Take Part in Multinational Drills
15 August, 2012 00:00On August 15, 116 soldiers of the ARM Peacekeeping Brigade left for Germany on a US Air Force plane.
Armenian peacekeepers will participate in multinational exercises to be held from August 16 to September 4 in the US Army training center located in Germany in the scope of Kosovo Force mission.
US, Bulgarian, Romanian, Slovenian and Ukrainian troops will also participate in the drills. The objective of the exercises is to enhance peacekeeping capacities and increase the level of interoperability of the armed forces of participating countries.
Armenian delegation composed of senior officials of the ARM Armed Forces will leave for Germany on August 28 to participate as observer.