Կոլեգիայի նիստ՝ նվիրված ռազմական կրթության ոլորտին
27 Փետրվարի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ՊՆ կադրային քաղաքականությունը և բարելավման ուղիները, ՀՀ ռազմական կրթության հայեցակարգի դրույթների իրականացման ընթացքը: Նիստը վարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ՊՆ կադրերի և ռազմական կրթության վարչության պետ Մհեր Շիրինյանը, ՀՀ ՊՆ Դ. Կանայանի անվան Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի պետ, գեներալ-մայոր Հայկ Քոթանջյանը, ռազմակրթական ոլորտի ներկայացուցիչներ, բանակային կորպուսի հրամանատարներ:
Ամփոփման խոսքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը կարևորել է կադրային բարեփոխումների գործընթացը, ինչպես նաև ռազմակրթական ոլորտում իրականացված ծրագրերը: Սեյրան Օհանյանը ուղենշել է հետագա ծրագրերը և մի շարք հանձնարարականներ տվել ոլորտի պատասխանատուներին:

Заседание коллегии, посвященное сфере военного образования
27 Февраля, 2013 00:0027-го февраля в административном комплексе Министерства обороны РА состоялось очередное заседание коллегии при Министре обороны, в ходе которой были обсуждены кадровая политика МО РА и пути ее улучшения, ход осуществления положений концепции военного образования РА. Заседание вел Министр обороны РА Сейран Оганян.
С речью выступили начальник управления кадров и военного образования МО РА Мгер Ширинян, директор Национального института стратегических исследований МО РА имени Драстамата Канаяна, генерал-майор Гайк Котанджян, представители военно-образовательной сферы, командующие армейских корпусов.
В заключительном слове Министр обороны РА Сейран Оганян отметил важность процесса кадровых изменений, а также программ, осуществленных в военно-образовательной сфере. Сейран Оганян наметил дальнейшие программы и дал ряд поручений ответственным за сферу.