Սեյրան Օհանյանը այցելել է հյուսիսարևելյան սահմաններ
9 Օգոստոսի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը օգոստոսի 7-ին այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի և տեղում ծանոթացել իրականացված շինարարական ու կառուցապատման լայնածավալ աշխատանքներին:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ստուգել պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հուսալիությունը: Սեյրան Օհանյանը զրուցել է դիրքապահ զինծառայողների հետ, ծանոթացել նրանց պատրաստությանը և բարոյահոգեբանական վիճակին: Զրույցի ընթացքում նախարարն ընդգծել է, որ սահմանային հատվածում կառուցվել են օրինակելի պաշտպանական, ամրաշինական կառույցներ և հենակետեր:
Այնուհետև Սեյրան Օհանյանը եղել է հյուսիսարևելյան սահմանները պաշտպանող զորամասում, այցելել հրաձգարան, որտեղ նույնպես ընթանում են կառուցապատման և շինարարական աշխատանքներ:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել նաև սահմանամերձ Չինարի և Արծվաբերդ գյուղերի բնակչության հետ, լսել նրանց հուզող և մտահոգող հարցերը: Հանդիպման ավարտին Չինարի գյուղի դպրոցի աշակերտները նախարարին հանձնել են իրենց կողմից գրված շնորհակալագրերն ու բարեմաղթանքները, որոնցում նրանք կարևորել են ուժեղ պետության, ուժեղ բանակի և ուժեղ զինվորի դերն ու նշանակությունն ու շնորհակալություն հայտնել ազգային բանակի զինվորին՝ երկրի սահմաններն անառիկ պահելու համար:

9 August, 2012 00:00On August 7, Seyran Ohanyan, the Minister of Defense of Armenia, visited the northeast borders and got acquainted with large-scale construction works.
In the scope of the visit, the Minister went to the military bases located on the borderline and inspected the reliability of defense and engineering structures. SeyranOhanyanmet the soldiers on a combat duty and got acquainted with their combat readiness and psychological state. During the conversation the Minister outlined the construction of exemplary defensive structures on the borderline.
Afterwards, the Minister went to the military unit which, defends the north-eastern borders and visited the rifle range where construction works are also being carried out.
During his visit, Seyran Ohanyan met the villagers of Chinari and Artsvaberd and listened to their concerns. At the end of the meeting, pupils of Chinari School presented the Minister with greeting cards made by them that symbolize the significance of a strong state, strong army and the role of a strong soldier. These greeting cards expressed their gratitude to the soldier of the national army for keeping our borders safe and unassailable.