7 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս. թ. օգոստոսի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է նախապես ցուցակագրված 36 քաղաքացիների, այդ թվում` ազատամարտիկների, զինծառայողների ընտանիքների անդամների, զոհված ազատամարտիկների հարազատների:
Նրանք նախարարին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերը, որոնք վերաբերել են սոցիալական, իրավական և այլ ոլորտներին:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ ՊՆ և ԶՈւ ԳՇ մի շարք վարչությունների պետեր: Սեյրան Օհանյանը հանձնարարել է քննարկել և համապատասխան լուծում տալ քաղաքացիների կողմից բարձրացված խնդիրներին: Ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիներից շատերի խնդիրներն էլ լուծվել են հենց հանդիպման ընթացքում:

Прием граждан в Министерстве обороны РА
7 Августа, 2012 00:007-го августа с.г. в административном комплексе Министерства обороны РА состоялся очередной прием граждан. Министр обороны РА Сейран Оганян принял заранее записавшихся на прием 36 граждан, в том числе азатамартиков, членов семей военнослужащих, родных погибших азатамартиков.
Они представили Министру волнующие их вопросы, которые касались социальной, правовой и других сфер.
На встрече также присутствовал ряд начальников управлений МО и ГШ ВС РА. Сейран Оганян поручил обсудить поднятые гражданами вопросы и дать им соответствующее решение. Многие вопросы пришедших на прием граждан были решены прямо в ходе встречи.