ՀՀ զինված ուժերի սպաներն ապահովվում են բնակարաններով
4 Օգոստոսի, 2012 00:00Օգոստոսի 4-ին Աբովյան քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, բարձրաստիճան զիվորականներ, զինված ուժերի սպաներ, տարածքային կառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ:
Շնորհավորելով բնակարանամուտը տոնող 61 զինվորականներին` Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալական ապահովության հարցը պաշտպանության նախարարության գերակա խնդիրներից մեկն է և հավելել, որ այն գտնվում է երկրի ղեկավարի անմիջական հսկողության ներքո:
Բնակարանների հանձնման արարողությունից հետո Սեյրան Օհանյանը շրջայց է կատարել նորաբաց բնակելի շենքում, ծանոթացել բնակարանային պայմաններին: Պաշտպանության նախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ զինծառայողների համար նախատեսված բնակարաններն ապահովված են կենցաղային բոլոր հարմարություններով:
2007 թվականից ի վեր ՀՀ-ում կառուցվել և շահագործման են հանձնվել ավելի քան 1200 բնակարան, որոնք հատկացվել են ազատամարտիկներին, զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին և զինված ուժերի սպաներին:

Офицеры Вооруженных сил РА обеспечиваются квартирами
4 Августа, 2012 00:004-го августа в городе Абовяне состоялась торжественная церемония открытия жилого здания, предназначенного для военнослужащих Вооруженных сил РА, на которой присутствовали Министр обороны РА Сейран Оганян, высокопоставленные военнослужащие, офицеры Вооруженных Сил, представители органов территориального управления.
Поздравляя празднующих новоселье 61 военнослужащего, Сейран Оганян подчеркнул, что вопрос социального обеспечения военнослужащих является одной из важнейших задач Министерства обороны и отметил, что она находится под непосредственным контролем главы государства.
После церемонии сдачи квартир Сейран Оганян обошел новое жилое здание, ознакомился с жилищными условиями. Сейран Оганян с удовлетворением отметил, что предназначенные для военнослужащих квартиры обеспечены всеми бытовыми удобствами.
С 2007-го года в РА было построено и сдано в эксплуатацию более чем 1200 квартир, которые были предоставлены азатамартикам, членам семей погибших военнослужащих и офицерам Вооруженных сил.