ՀՀ զինված ուժերի սպաներն ապահովվում են բնակարաններով
4 Օգոստոսի, 2012 00:00Օգոստոսի 4-ին Աբովյան քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, բարձրաստիճան զիվորականներ, զինված ուժերի սպաներ, տարածքային կառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ:
Շնորհավորելով բնակարանամուտը տոնող 61 զինվորականներին` Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալական ապահովության հարցը պաշտպանության նախարարության գերակա խնդիրներից մեկն է և հավելել, որ այն գտնվում է երկրի ղեկավարի անմիջական հսկողության ներքո:
Բնակարանների հանձնման արարողությունից հետո Սեյրան Օհանյանը շրջայց է կատարել նորաբաց բնակելի շենքում, ծանոթացել բնակարանային պայմաններին: Պաշտպանության նախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ զինծառայողների համար նախատեսված բնակարաններն ապահովված են կենցաղային բոլոր հարմարություններով:
2007 թվականից ի վեր ՀՀ-ում կառուցվել և շահագործման են հանձնվել ավելի քան 1200 բնակարան, որոնք հատկացվել են ազատամարտիկներին, զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին և զինված ուժերի սպաներին:

Officers of the Armenian Armed Forces Have Been Provided with Apartments
4 August, 2012 00:00SeyranOhanyan, the ARM Minister of Defense, senior officials and representatives of municipalities participated in the opening ceremony of the residential building for officers on August 4 in Abovyan, Kotayk region.
Congratulating the residents of the new building, Seyran Ohanyan noted that issues of social welfare of servicemen and their families are of high importance for the Defense Ministry, and they remain under the direct control of the leadership.
After the handover ceremony, officers hosted the Minister in their new apartments. Seyran Ohanyan was introduced to housing conditions, and expressed his satisfaction noting that newly built apartments are accommodated with all necessary facilities and conditions.
From the beginning of 2007 more that 1200 apartments have been constructed and handed over for operation to the war veterans, families of fallen soldiers, and army officers.