27 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ. հուլիսի 25-ից 27-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում էր գտնվում ՆԱՏՕ-ի անդամ և «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի մասնակից պետությունների զինված ուժերի ռազմաբժշկական ծառայությունների պետերի կոմիտեի նախագահ – Նիդեռլանդների ԶՈւ ռազմաբժշկական ծառայության պետ, բրիգադի գեներալ Ռոբ վան Դեր Մեյերի գլխավորած պատվիրակությունը:
Հուլիսի 26-ին բրիգադի գեներալ Ռոբ վան Դեր Մեյերին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության և ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների ԶՈւ ռազմաբժշկական ծառայութունների միջև փորձի փոխանակման, արդի մարտահրավերներին բժշկական ծառայությունների մոտեցումների և գործելաոճի համապատասխանեցմանը վերաբերող հարցերի շրջանակներում արդյունավետ համագործակցություն իրականացնելու հեռանկարները: Արձանագրվել է, որ արդյունավետ համագործակցություն կարող է ծավալվել ՀՀ ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության և Նիդեռլանդների Թագավորության ԶՈւ ռազմաբժշկական ծառայության միջև` օգտագործելով ինչպես մասնագիտական վերապատրաստման, այնպես էլ համատեղ ռազմաբժշկական զորավարժությունների ու գիտաժողովների անցկացման հնարավորությունները:

27 July, 2012 00:00The delegation headed by Brigadier General Rob Van Der Meer, the Chairman of the Committee of Chiefs of Military Medical Services in NATO and the Head of Military Service of the Armed Forces of Netherlands was in Armenia on a working visit from July 25-27.
On July 26, Brigadier General Rob Van Der Meer was hosted by Seyran Ohanyan, The Minister of Defense of Armenia. At the meeting they discussed issues on exchange of experience between The Military Medical Department of the Armed Forces of Armenia and The Committee of Military Medical Services in NATO, and the prospective of cooperation in the scope of standartizationof approaches of Military Medical Services. The sides recorded that Military Medical Department of the Armed Forces of Armeniaand Military Service of the Armed Forces of Netherlands can effectively cooperate by holding joint professional trainings and conferences.