13 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ հուլիսի 12-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեիսի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին ՀՀ-ում Իրանի դիվանագիտական առաքելության ղեկավարությունն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական բազմակողմ համագործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

13 Июля, 2012 00:0012-го июля с.г. Министр обороны Республики Армения Сейран Оганян встретился с новоназначенным Чрезвычайным и полномочным послом Исламской Республики Иран в РА Мохаммадом Реиси.
Министр обороны РА поздравил посла в связи с вступлением его в должность руководителя дипломатической миссии Ирана в РА и пожелал успехов в деле развития армяно-иранских отношений.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся армяно-иранского многостороннего сотрудничества, а также связанные с региональными проблемами и урегулированием конфликтов.