Սեյրան Օհանյանն ընդունել է 102-րդ ռազմաբազայի հրամանատարությանը
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 10-ին ընդունել է Հայաստանում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի նախկին հրամանատար գնդապետ Օլեգ Սմիրյոնովին և ռազմաբազային նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Անդրեյ Ռազինսկիին:
Սեյրան Օհանյանը իր խոսքում նշել է, որ ռազմաբազան վերջին տարիներին մեծ ձեռքբերումներ է ունեցել մարտական պատրաստության գործում: Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել նախկին հրամանատար Օլեգ Սմիրյոնովին համակողմանի արդյունավետ աշխատանքի համար և հույս հայտնել, որ նորանշանակ հրամանատարի հետ ևս կշարունակվի սերտ համագործակցությունը: Հանդիպման ընթացքում մի շարք թեմաների քննարկումից զատ Սեյրան Օհանյանը բարձրացրել է հրաձգարանների տարածքների անվտանգության ապահովման խնդիրը և պատրաստակամություն է հայտնել` աջակցել այդ գործում. «Խիստ կարևոր է, որ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող ցանկացած հրաձգարանում ապահովվեն անվտանգության բոլոր պահանջները»,- ընդգծել է Սեյրան Օհանյանը: Նախարարի պաշտոնակատարին ռուս գնդապետները հայտնել են, որ վերջերս Շիրակի մարզում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի կապակցությամբ Ռուսաստանի ռազմական դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ, դրան զուգահեռ այս պահին աշխատանքներ են տարվում զորավարժարանների տարածքների անվտանգության բարձրացման համար: Ս.Օհանյանը կարևորել է նաև ռազմակայանի հրամանատարության համագործակցությունը տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ: Ռուս գնդապետները հայտնել են նաև, որ 102-րդ բազայի հրամանատարությունը իր կողմից աջակցություն կցուցաբերի զոհված երեխաների ընտանիքներին:

Сейран Оганян принял командование 102-й военной базы
10 Апреля, 2013 00:00 Исполняющий обязанности Министра обороны РА Сейран Оганян 10-го апреля принял бывшего командующего дислоцированной в Армении 102-й военной базы РФ, полковника Олега Смиренова и новоназначенного командующего военной базы, полковника Андрея Разинского.
Сейран Оганян в своей речи отметил, что военная база в последние годы имела большие достижения в деле боевой подготовки. Исполняющий обязанности Министра поблагодарил бывшего командующего Олега Смиренова за всестороннюю результативную работу и выразил надежду, что с новоназначенным командующим также продолжится тесное сотрудничество. В ходе встречи кроме ряда тем Сейран Оганян поднял задачу по обеспечению безопасности территорий стрельбищ и выразил готовность оказать поддержку в этом деле. «Очень важно, чтобы на каждом действующем на территории Республики Армения стрельбище были обеспечены все требования безопасности», - подчеркнул Сейран Оганян. Российские полковники сообщили исполняющему обязанности Министра, что в связи с несчастным случаем, который недавно имел место в Ширакской области, в военной прокуратуре России возбуждено уголовное дело, параллельно этому на данный момент ведутся работы для повышения безопасности территорий полигонов. С. Оганян также отметил важность сотрудничества командования с органами местного самоуправления. Российские полковники также отметили, что командование 102-й военной базы со своей стороны окажет поддержку семьям погибших детей.