16 Հունիսի, 2012 00:00Ս.թ. հունիսի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ռազմական կցորդի պաշտոնակատար, ռազմական կցորդի տեղակալ, մայոր Ջասթին Բադդին` Հայաստանում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ ռազմական կցորդին իր առաքելության ընթացքում ծավալած արդյունավետ աշխատանքի համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում: Հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության զարգացման գործում զգալի ավանդի համար ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով մայոր Ջասթին Բադդը պարգևատրվել է ՀՀ ԶՈՒ «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

16 Июня, 2012 00:0016-го июня с.г. Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян принял исполняющего обязанности военного атташе, заместителя военного атташе Соединенных Штатов Америки в Республике Армения майора Джастина Бадда в связи с завершением его миссии в Армении.
Давид Тоноян поблагодарил военного атташе США за результативную работу, проделанную в ходе его миссии и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Приказом Министра обороны РА Джастин Бадд награжден медалью «За военное сотрудничество» ВС РА за весомый вклад, внесенный в развитие армяно-американского сотрудничества в сфере обороны.