5 Ապրիլի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի խաչատուրովը ապրիլի 4-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մասնակցել են ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Գալստյանի զեկույց-հաշվետվության ունկնդրմանը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին նաև ՀՀ պաշտպանության փոխնախարարները, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների և առանձին բաժինների պետերը: Ստեփան Գալստյանը ներկայացրել է իր ենթակայությամբ գործող ավիացիոն, հակաօդային պաշտպանության և ՌԷՊ (ռադիոէլեկտրոնային պայքար) զորամասերում սպառազինության և միջոցների համալրման, արդիականացման և վերազինման, անձնակազմի մարտունակության բարձրացման և բարոյահոգեբանական մթնոլորտի առողջացման, սպայակազմի պատրաստվածության և մասնագիտական ունակությունների կատարելագործման, ինչպես նաև իրականացված շինարարական աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը:
Զեկույցի ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը տվել է մի շարք հանձնարարականներ` հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետորեն իրականացնելու համար: Նախարարը նշել է նաև, որ առաջիկա տարիներին կվերակառուցվեն և համապատասխան սարքավորումներով կհամալրվեն զինված ուժերի բոլոր զորամասերի շարահրապարակները և մարզահրապարակները:

5 Апреля, 2013 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян, Начальник Главного Штаба ВС РА, генерал-полковник Юрий Хачатуров 4-го апреля в административном комплексе МО РА приняли участие в слушании отчета-доклада заместителя Начальника Главного Штаба ВС РА, генерал-лейтенанта Степана Галстяна.
На совещании присутствовали также заместители Министра обороны РА, заместители Начальника ГШ ВС РА, начальники управлений и отдельных отделов МО, ВС и ГШ ВС. Степан Галстян представил доклад о восполнении и модернизации вооружений и средств, их перевооружении, повышении боеспособности персонала и оздоровления морально-психологической атмосферы, совершенствовании готовности и профессиональных навыков офицерского состава, а также осуществленных строительных работах в авиационных частях, частях противовоздушной обороны и РЭБ (радиоэлектронной борьбы), которые действуют в его подчинении.
По завершении доклада Министр обороны РА Сейран Оганян дал ряд поручений для более результативного осуществления дальнейших работ. Министр также отметил, что в ближайшие годы плацы и спортивные площадки всех воинских частей Вооруженных Сил будут реконструированы и оборудованы соответствующим оборудованием.