Բանակի հզորությունից է կախված մեր սահմանների անվտանգությունը
30 Մարտի, 2013 00:00ՀՀ սահմանների անվտանգության ապահովումը ՀՀ զինված ուժերի ամենակարևոր խնդիրներից է: Հայկական բանակի սպան և զինվորը վստահորեն մարտական հերթապահություն են իրականացնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով: Հերթական անգամ իրենց լավագույնս դրսևորած մի շարք զինծառայողներ մարտի 30-ին պարգևատրվել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի կողմից:
ՀՀ սահմանները պաշտպանելիս, մարտական հերթապահության, բարդ իրավիճակներում արագորեն կողմնորոշվելու, ինչպես նաև զգոնություն, վճռականություն և խիզախություն ցուցաբերելու համար ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներ, կապիտան Սմբատ Վարդանյանը, ավագ լեյտենանտ Ապետ Սարգսյանը, ինչպես նաև պայմանագրային զինծառայողներ ավագ Արթուր Վարդումյանը, սերժանտ Հայկ Մարտոյանը, կրտսեր սերժանտ Նահապետ Ղևոնդյանն ու շարքային Արմեն Շախիկյանը պարգևատրվել են «Մարտական հերթապահության համար» 1-ին աստիճանի, «Վազգեն Սարգսյան» և «Ծովակալ Հ.Ս. Իսակով» մեդալներով:
Շնորհավորելով զինծառայողներին պարգևատրման կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ բանակի հզորությունից է կախված մեր ժողովրդի անվտանգությունը և կարևորել է զինծառայողների ցուցաբերած խիզախությունը: Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ նրանց խիզախությունը օրինակելի պետք է լինի ազգային բանակի բոլոր զինծառայողների համար:
Անմիջական զրույցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զինծառայողների թե՛ նյութական ապահովվածության, թե՛ սոցիալ-կենցաղային հարմարավետության պայմաններին, խոսել նրանց հետաքրքրող հարցերի շուրջ: Սեյրան Օհանյանը հայրենիքի պաշտպաններին մաղթել է ոգու արիություն, տոկունություն, առողջություն և բարի ծառայություն:

Security of our borders depends on the strength of the army
30 March, 2013 00:00Ensuring the security of the borders of the Republic of Armenia is one of the most important tasks for the armed force and officers and soldiers of the Armenian army are fully committed to their combat duty along the contact line. On March 30, a number of soldiers were rewarded by Minister of Defence Seyran Ohanyan for their high commitment and excellent service performance.
Commissioned officers of the Armenian Armed Forces- Captain Smbat Vardanyan, 1st Lieutenant Apet Sargsyan, and NOCs Sergeants Arthur Vardumyan, Hayk Martoyan and Nahapet Ghevondyan, and Junior Seargent Armen Shaxikyan were awarded medals of ``Combat duty``of 1st degree, ``Vazgen Sargsyan`` and ``Admiral H.S. Isakov`` for combat duty, agility in challenging situations, vigilance, determination and valor while defending the borders of the Republic of Armenia.
Congratulating the servicemen the Minister of Defence noted that the security of our nation depends on the strength of the army and stressed the importance of the courage displayed by soldiers in service. Seyran Ohanyan emphasized that their bravery should be exemplary for all servicemen in the army.
The Minister of Defence had a casual talk with them and inquired about their material, social and living conditions and talked with them about different issues they are interested in. Seyran Ohanyan wished much inspiration and courage, endurance, good health and peaceful service to the defenders of the homeland.