Բանակի հզորությունից է կախված մեր սահմանների անվտանգությունը
30 Մարտի, 2013 00:00ՀՀ սահմանների անվտանգության ապահովումը ՀՀ զինված ուժերի ամենակարևոր խնդիրներից է: Հայկական բանակի սպան և զինվորը վստահորեն մարտական հերթապահություն են իրականացնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով: Հերթական անգամ իրենց լավագույնս դրսևորած մի շարք զինծառայողներ մարտի 30-ին պարգևատրվել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի կողմից:
ՀՀ սահմանները պաշտպանելիս, մարտական հերթապահության, բարդ իրավիճակներում արագորեն կողմնորոշվելու, ինչպես նաև զգոնություն, վճռականություն և խիզախություն ցուցաբերելու համար ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներ, կապիտան Սմբատ Վարդանյանը, ավագ լեյտենանտ Ապետ Սարգսյանը, ինչպես նաև պայմանագրային զինծառայողներ ավագ Արթուր Վարդումյանը, սերժանտ Հայկ Մարտոյանը, կրտսեր սերժանտ Նահապետ Ղևոնդյանն ու շարքային Արմեն Շախիկյանը պարգևատրվել են «Մարտական հերթապահության համար» 1-ին աստիճանի, «Վազգեն Սարգսյան» և «Ծովակալ Հ.Ս. Իսակով» մեդալներով:
Շնորհավորելով զինծառայողներին պարգևատրման կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ բանակի հզորությունից է կախված մեր ժողովրդի անվտանգությունը և կարևորել է զինծառայողների ցուցաբերած խիզախությունը: Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ նրանց խիզախությունը օրինակելի պետք է լինի ազգային բանակի բոլոր զինծառայողների համար:
Անմիջական զրույցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զինծառայողների թե՛ նյութական ապահովվածության, թե՛ սոցիալ-կենցաղային հարմարավետության պայմաններին, խոսել նրանց հետաքրքրող հարցերի շուրջ: Սեյրան Օհանյանը հայրենիքի պաշտպաններին մաղթել է ոգու արիություն, տոկունություն, առողջություն և բարի ծառայություն:

От мощи армии зависит безопасность наших границ
30 Марта, 2013 00:00Обеспечение безопасности границ РА является одной из самых важных задач Вооруженных Сил РА. Офицер и солдат Армянской армии уверенно осуществляют боевое дежурство по всей длине линии соприкосновения. В очередной раз ряд проявивших себя наилучшим образом военнослужащих 30-го марта был награжден Министром обороны РА Сейраном Оганяном.
За боевое дежурство, быструю ориентацию в сложных ситуациях, а также за продемонстрированные бдительность, решимость и мужество при защите границ РА военнослужащие Вооруженных Сил РА капитан Смбат Варданян, старший лейтенант Апет Саргсян, а также контрактные военнослужащие старшина Артур Вардумян, сержант Айк Мартоян, младший сержант Наапет Гевондян и рядовой Армен Шахикян были награждены медалями «За боевое дежурство» 1-й степени, «Вазген Саркисян» и «Адмирал О.С. Исаков».
Поздравив военнослужащих с награждением, Министр обороны РА отметил, что от мощи армии зависит безопасность нашего народа, и отметил важность продемонстрированной военнослужащими храбрости. Сейран Оганян подчеркнул, что их храбрость должна быть примером для всех военнослужащих национальной армии.
В ходе непосредственной беседы глава оборонного ведомства ознакомился с условиями как материальной обеспеченности, так и социально-бытовых удобств военнослужащих, поговорил об интересующих их вопросах. Сейран Оганян пожелал защитникам Родины храбрости духа, стойкости, здоровья, и успешной службы.