Մամուլի hաղորդագրություն
14 Մայիսի, 2012 00:00Ս.թ. մայիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստան այցելած ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների պատվիրակությանը:
Տարածաշրջանային բնույթ կրող այցի շրջանակներում հետազոտություններ են իրականացվում տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում Դ. Տոնոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, ՀՀ պաշտպանական քաղաքականության սկզբունքները, ինչպես նաև պատասխանել է ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների` տարածաշրջանային անվտանգությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, հարևանների հետ Հայաստանի հարաբերություններին և այլ թեմաներին վերաբերող հարցերին:
Մայիսի 15-ին ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների պատվիրակությունը կայցելի նաև ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադ:

14 May, 2012 00:00On March 14, ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan hosted a delegation of the US National War College paying a familiarization visit to Armenia.
The aim of the delegation’s regional visit is to carry out research on security issues in the region.
At the meeting D. Tonoyan presented the current security situation in the region and ARM defense policy principles and answered questions from the delegation members about regional security, the Nagorno-Karabakh conflict, relations of Armenia with neighboring countries and many others.