Մամուլի hաղորդագրություն
14 Մայիսի, 2012 00:00Ս.թ. մայիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստան այցելած ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների պատվիրակությանը:
Տարածաշրջանային բնույթ կրող այցի շրջանակներում հետազոտություններ են իրականացվում տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում Դ. Տոնոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, ՀՀ պաշտպանական քաղաքականության սկզբունքները, ինչպես նաև պատասխանել է ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների` տարածաշրջանային անվտանգությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, հարևանների հետ Հայաստանի հարաբերություններին և այլ թեմաներին վերաբերող հարցերին:
Մայիսի 15-ին ԱՄՆ Պաշտպանության ազգային քոլեջի ունկնդիրների պատվիրակությունը կայցելի նաև ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադ:

14 Мая, 2012 00:0014-го мая с.г. Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян принял делегацию слушателей Национального колледжа обороны США, прибывшую в Армению с ознакомительным визитом.
В рамках регионального визита проводятся исследования по вопросам региональной безопасности.
В ходе встречи Д.Тоноян представил ситуацию, сложившуюся в регионе в сфере безопасности, принципы оборонной политики РА, ответил на вопросы слушателей Национального колледжа обороны США, касающиеся региональной безопасности, нагорно-карабахского конфликта, отношений Армении с соседями, а также на другие вопросы.
15-го мая делегация слушателей Национального колледжа обороны США посетит также миротворческую бригаду МО РА.